May 25, 2022, 11:45 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

UAPAৰ অধিনত গোচৰ ৰুজু গৱেষক ছাত্ৰী দেৱেংগনা কলিতাৰ বিৰুদ্ধে

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 7, 2020
  • 100 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ গৱেষক ছাত্ৰী দেৱাংগনা কলিতাৰ বিৰুদ্ধে দিল্লী আৰক্ষীয়ে চতুৰ্থ খন এজাহাৰ দাখিল কৰি গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷ ২০১৯ বৰ্ষত নৱেম্বৰ-ডিচেম্বৰ মাহত নাগৰিকত্ব আইন বাতিলৰ দাবীত দিল্লীত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰাৰ সময়ত সংঘটিত হিংসাত্মক কাৰ্যত জড়িত থকাৰ অভিযোগত দেৱেংগনা কলিতাৰ বিৰুদ্ধে চতুৰ্থ খন এজাহাৰ দাখিল কৰিছে৷

ইতিমধ্যে দেৱেংগনা কলিতাৰ বিৰুদ্ধে তিনিটা গোচৰ ৰুজু কৰিছিল দিল্লী আৰক্ষীয়ে৷ উক্ত তিনিওটা গোচৰত দেৱংগনাই জামিন লাভ কৰিছে। এইবাৰ
দেৱংগনাৰ বিৰুদ্ধে বেআইনী কাৰ্যকলাপ প্ৰতিৰোধ আইন চমুকৈ UAPAৰ অধিনত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল। দেৱংগনাৰ গৱেষক সহপাঠী নটাচা নৰৱালৰ বিৰুদ্ধে একেই অভিযোগত UAPAৰ অধিনত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। সচৰাচৰ দেশৰ সাৰ্বভৌমত্বৰ প্ৰতি ভাবুকি আহিলেহে এই আইনৰ অধিনত গোচৰ ৰুজু হয়।

দিল্লী আৰক্ষীয়ে প্ৰতিবাদৰ সময়ত জাফৰবাদ মেট্ৰ ষ্টেচনত সংঘটিত হিংসাত্মক কাৰ্যত জড়িত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে এওলোকৰ বিৰুদ্ধে। মুঠ ১২গৰাকী লোকৰ বিৰুদ্ধে হিংসাত্মক কাৰ্যৰ সৈতে জড়িত থকাৰ অভিযোগ আনিছে আৰক্ষীয়ে। ইতিমধ্যে দিল্লী আৰক্ষীয়ে আটাইকেইজনৰ বিৰুদ্ধে চাৰ্জশ্বিট দাখিল কৰিছে আদালতত। দেৱংগনা কলিতা দিল্লীস্থিত জৱাহৰলাল নেহেৰু কেন্দ্ৰীয় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এগৰাকী গৱেষক ছাত্ৰী৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে