February 1, 2023, 11:31 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

SI পদত চাকৰি দিয়াৰ নামত বিচাৰিছিল ১০ লাখকৈ, জলসিঞ্চনৰ মহিলা কৰ্মচাৰী যোগিনী ব্ৰহ্মক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 21, 2020
  • 125 Time View

গুৱাহাটীঃ প্ৰশ্নকাকত বাতিল হোৱাৰ লগতে লিখিত পৰীক্ষা স্থগিত কৰাৰ পিছতে অসম আৰক্ষীৰ উপ-পৰিদৰ্শৰ পদৰ চাকৰিৰ ব্যৱসায় চলাৰ ৰহস্য ক্ৰমে ফাদিল হ’ব ধৰিছে৷ এইবাৰ জলসিঞ্জন বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে ১০ লাখ টকাত চাকৰি দিব বিচৰাৰ কথা পোহৰলৈ আহিছে৷ জলসিঞ্জন বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে প্ৰতিটো পদৰ বিপৰীতে ১০ লাখ টকাকৈ বিচৰা বুলি খবৰ লাভ কৰাৰ পিছতে অসম আৰক্ষীয়ে এজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷

পোহৰলৈ অহা খবৰ মতে, জলসিঞ্চন বিভাগৰ কৰ্মচাৰী যোগিনী ব্ৰহ্মই প্ৰতিটো পদৰ বিপৰীতে ১০ লাখ টকাকৈ বিচৰাৰ তথ্য পোহৰলৈ আহিছে৷ জলসিঞ্চন বিভাগৰ নিম্ন সহায়ক হিচাপে কৰ্মৰত মহিলাগৰাকীক সোমবাৰে অসম আৰক্ষীৰ ক্ৰাইম ব্ৰান্সে গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছতে এই তথ্য পোহৰলৈ আহিছে।

মহিলাগৰাকীয়ে বহু প্ৰাৰ্থীক এই পদত চাকৰি দিম বুলি কথা দি ১০ লাখ টকা বিচাৰিছিল। ক্ৰাইম ব্ৰান্সে কালিৰে পৰা ব্যাপক হাৰত অভিযান চলাই গ্ৰেপ্তাৰ কৰে যুগনী ব্ৰহ্মক৷ উলুবাৰীস্থিত জলসিঞ্চন বিভাগৰ কাৰ্যালয়ত কৰ্মৰত ব্ৰহ্মক উলুবাৰীৰ জলসিঞ্জন বিভাগৰে ক’লনীৰ পৰাই গ্ৰেপ্তাৰ হয়৷ যুগনীয়ে বহু প্ৰাৰ্থীৰ সৈতে যোগাযোগ কাৰৰ তথ্য লাভ কৰিছে অসম আৰক্ষীয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে