February 9, 2023, 1:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ৰাইজৰ সহায় বিচাৰি পত্ৰ প্ৰকাশ, ২ কোটি ১০ লাখ টকাৰ প্ৰয়োজন শৰ্মিষ্ঠাক

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 5, 2022
  • 125 Time View

শাৰীৰিক বাধা সফলতাত হেঙাৰ হ’ব নোৱাৰে৷ তাৰেই উদাহৰণ দাঙি ধৰিছে নগাঁৱৰ ফুলগুৰিৰ দিব্যাংগ লেখিকা শৰ্মিষ্ঠা প্ৰীতম বৰুৱা৷ জটিল ৰোগত আক্ৰান্ত শৰ্মিষ্ঠা প্ৰীতম বৰুৱা৷ শৰ্মিষ্ঠাক চিকিৎসাৰ বাবে সকলোৰে সহায়ৰ প্ৰয়োজন৷ চিকিৎসাৰ সহায় বিচাৰি জনোৱা এখন আহ্বান জনোৱা এখন পত্ৰ ৰাজহুৱা কৰে৷ শৰ্মিষ্ঠা নগাঁৱৰ ফুলগুৰিৰ গৃহত স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত আৰু বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই শৰ্মিষ্ঠা প্ৰীতমৰ স্বাস্থ্যৰ বুজ লয়৷ শৰ্মিষ্ঠাৰ চিকিৎসা প্ৰদানৰ বাবে সাহায্য কৰিব বুলি কয় কেশৱ মহন্ত আৰু বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই৷ শৰ্মিষ্ঠাৰ চিকিৎসাৰ বাবে ৰাইজৰ সহায়-সহযোগ বিচাৰি প্ৰকাশ কৰা এখন প্ৰচাৰ পত্ৰখনো মুকলি কৰে মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত আৰু বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই। জটিল ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ বছৰ বছৰ ধৰি হুইল চেয়াৰত সময় পাৰ কৰিছে৷ স্নাতক শৰ্মিষ্ঠাৰ নিয়মিতভাৱে লেখা-মেলা কৰি গৈছে৷ কেইবাখনো গ্ৰন্থ পঢ়ুৱৈৰ মাজত সমাদৰ লাভ কৰিছে। হুইল চেয়াৰতে জীৱন অতিবাহিত কৰা শৰ্মিষ্ঠাই সুস্থ হৈ উঠিব বুলি আশাপুহি ৰাখিছে৷ শেহতীয়াকৈ শৰ্মিষ্ঠাৰ ৰোগৰ চিকিৎসা পদ্ধতি আৱিস্কাৰ হৈছে৷ তিনি বছৰ চিকিৎসা কৰিবলৈ প্ৰতি বছৰে ৭০ লাখ টকা দৰকাৰ হ’ব৷ তিনিবছৰত ২ কোটি ১০ লাখ টকা ব্যয় হ’ব। পৰিয়ালে ইমান ধন খৰছ কৰিব নোৱাৰে৷ চৰকাৰৰ লগতে সামাজিক মাধ্যম যোগে ৰাইজৰ সহায় বিচাৰে শৰ্মিষ্ঠাই। ৰাইজে ২৫ লাখ টকা সাহায্য প্ৰদান কৰিছে৷ চৰকাৰৰ সাহায্য পালে শৰ্মিষ্ঠা সম্পূৰ্ণ সুস্থ হৈ উঠিব৷ তাৰ মাজতে স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী শৰ্মিষ্ঠাৰ ঘৰত উপস্থিত হৈ সকলো প্ৰকাৰৰ সলহায় কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে