February 2, 2023, 12:38 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

NDAৰ পৰা ওলাব আকালি দল, ঘৰলৈ উভতিল অমিত শ্বাহ, এদিনতে পজিটিভ হ’ল ৯৬,৪২৪ জন

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 18, 2020
  • 84 Time View

১. ন্যায়াধীশ নংমেইকাপাম কটিশ্বৰ সিঙক নিযুক্তি দিয়া হৈছে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰূপে। ২১ ছেপ্তেম্বৰৰ পৰা কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ কৰিব সিঙে। ন্যায়াধীশ অজয় লাম্বাৰ স্থানত নিযুক্তি দিয়া হৈছে সিঙক।

২. ভাৰত-চীন সংঘাতৰ মাজতে চীনস্থিত এছিয়ান ইনফ্ৰাষ্ট্ৰাকচাৰ ইনভেষ্টমেন্ট বেংকৰ পৰা প্ৰায় ৯ হাজাৰ কোটি টকাৰ ধন ঋণ লৈছে ভাৰত চৰকাৰে। সংসদত এই কথা স্বীকাৰ কৰিছে কেন্দ্ৰীয় বিত্ত ৰাজ্যমন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰে।

৩. কাছাৰৰ উধাৰবন্দৰ অৰুণাবন্দ চাহ বাগিচাৰ কাটাটিলাত বজ্ৰ পৰি দুজনৰ মৃত্যু৷ নিহত লোক দুজন অৰুণাবন্দ চাহ বাগিচাৰ বাসিন্দা প্ৰদীপ ওৰাং আৰু হঘংগৰবন্দৰ বাসিন্দা সমৰা ওৰাং। পথাৰৰ পৰা গৰু আনিবলৈ যাওতে এনেদৰে মৃত্যুৰ সাৱতি লয় লোক দুজনে।

৪. কৃষক বিৰোধী কৃষি বিধেয়কক লৈ ওলট-পালট পঞ্জাৱ আৰু হাৰিয়ানাৰ ৰাজনীতি। কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা পদত্যাগ কেবিনেট মন্ত্ৰী হৰছিমৰত কৌৰৰ। এনডিএৰ পৰা ওলাই যোৱাৰ হুংকাৰ আকালি দলৰ।

৫. কৃষি বিধেয়কক লৈ হাৰিয়ানাৰ বিজেপি আৰু জননায়ক জনতা পাৰ্টীৰ মিত্ৰজোঁটৰ চৰকাৰতো ফাট মেলাৰ সম্ভাৱনা। হাৰিয়ানাৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী দুষ্যন্ত চৌতালাৰো কৃষি বিধেয়কক বিৰোধিতা কৰাৰ ইংগিত।

৬. কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈ চিকিৎসাধীন হৈ থকা কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ সুস্থ হৈ উঠাত ঘৰলৈ যাবলৈ দিছে এইমছ কৰ্তৃপক্ষই। বৃহস্পতিবাৰে চিকিৎসালয়ৰ পৰা ঘৰমুৱা হয় কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰীগৰাকী।

৭. ভাৰতত বৃহস্পতিবাৰৰ দিনটোত নতুনকৈ কৰ’নাত আক্ৰান্ত হ’ল ৯৬,৪২৪ জন লোক। কালিৰ দিনটোত ৰোগবিধত মৃত্যু হয় ১১৭৪ জনৰ। মৃত্যুৰ সংখ্যা ৮৪,৩৭২ জনলৈ বৃদ্ধি পোৱাৰ লগতে মুঠ আক্ৰান্তৰ সংখ্যা হৈছেগৈ ৫২,১৪,৬৭৭ জন।

৮. কেইবাদিনো ধৰি হৈ থকা নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ ফলত জীয়াঢল নৈৰ বাঢ়নী পানীয়ে প্লাৱিত কৰিছে ধেমাজি ৰাজহ চক্ৰৰ অন্তৰ্গত বিস্তীৰ্ণ অঞ্চল। বৃহস্পতিবাৰে দুপৰীয়াৰ ভাগত নৈখনৰ বাঢ়নী পানীয়ে ধ্বংসলীলা চলাই ৰাজহ চক্ৰটোৰ অন্তৰ্গত দুকুৰিতকৈ অধিক গাঁৱত।

৯. কৰ’না কালৰ মাজতে গ্ৰন্থপ্ৰেমীসকলৰ বাবে সুখবৰ। বৃহস্পতিবাৰে উন্মোচন কৰা হয় সুধাকণ্ঠ ড০ ভূপেন হাজৰিকাৰ গদ্য সন্দৰ্ভত সম্পাদনা কৰি উলিওৱা এখন গৱেষণামূলক গ্ৰন্থ৷ ড০ প্ৰাপ্তি ঠাকুৰে সম্পাদনা কৰা প্ৰায় ৫০০ পৃষ্ঠাৰ পকাবন্ধা গ্ৰন্থখন উন্মোচন কৰে বিশিষ্ট সাহিত্যিক তথা সাতসৰী আলোচনীৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক অতনু ভট্টাচাৰ্যই৷

১০. পুলৱামা সদৃশ কাণ্ডৰ পৰা কথমপি ৰক্ষা পৰিল জম্মু-কাশ্মীৰ। নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এখন বাগিছাৰ পৰা মাটিত পুতি থোৱা অৱস্থাত উদ্ধাৰ কৰে ৫২ কিলোগ্ৰমাতকৈও অধিক পৰিমাণৰ বিস্ফোৰক সামগ্ৰী।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে