February 2, 2023, 4:30 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

চকলাঘাটত মাধৱদেৱৰ আৱিৰ্ভাৱ মহোৎসৱ, আদৰণি তোৰণ মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 21, 2022
  • 71 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সংঘৰ নগাঁও জিলা শাখাৰ ৫৩৪ সংখ্যক শ্ৰীশ্ৰী মাধৱদেৱৰ আৱিৰ্ভাৱ মহোৎসৱভাগ শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ আঞ্চলিক শাখাৰ আতিথ্য আৰু ব্যৱস্থাপনাত কাইলৈ বিস্তৃত কাৰ্যসূচীৰে চকলাঘাট ৰাস মন্দিৰত অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি আদৰণি সমিতিৰ সম্পাদক উৎপল হাজৰিকা আৰু শংকৰদেৱ আঞ্চলিকৰ সম্পাদক পংকজ শইকীয়াই জানিবলৈ দিছে৷ মূল কাৰ্যসূচীৰ প্ৰাকমুহূতত আজি বিয়লি উৎসৱস্থলীৰ মূল আদৰণি তোৰণ জিলা শাখাৰ উপ-সভাপতি ৰাণা প্ৰকাশ বৰাই আৰু ব্ৰাহ্মণগাঁও চাৰিআলিৰ তোৰণ আদৰণি সমিতিৰ সভাপতি দেৱ কুমাৰ বৰাই মুকলি কৰে৷ মহোৎসৱৰ কাৰ্যসূচী কাইলৈ পুৱা প্ৰাতঃ প্ৰসংগ, গুনমালা কীৰ্তন আৰু পৰিবেশ নিকাকৰণ পাছতে বৃক্ষ ৰোপণৰ শুভাৰম্ভ কৰিব শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সংঘৰ নগাঁও জিলা শাখাৰ উপ-সভাপতি ৰাণা প্ৰকাশ বৰাই৷ পুৱা ৯ বজাত পতাকা উত্তোলন কৰিব জিলা শাখাৰ সভাপতি জ্যোতি প্ৰসাদ ভূঞাই, ৯-৩০ বজাত ভাগৱত আৰু সাংস্কৃতিক শোভাযাত্ৰা মুকলি কৰিব মূলৰ সদস্য নলিনী বৰাই৷ দিনৰ ১১ বজাত নগাঁও জিলা সম্পাদক তোষেশ্বৰ বৰাই উদ্ধোধন কৰিব লগা ধৰ্মালোচনী সভাত নিদিষ্ট বক্তাৰূপে সংঘৰ শংকৰী সংস্কৃতি গৱেষণা পৰিষদৰ সদস্য মনোজ দেও ৰজা আৰু বিশিষ্ট অতিথিৰূপে মূলৰ সদস্য প্ৰফুল্ল চন্দ্ৰ বৰা, হৰিদাস ৰাজ কুমাৰ, অজিত কুমাৰ বৰুৱা আৰু শনিৰাম দাসে অংশ গ্ৰহণ কৰিব৷ ইফালে, উৎসৱৰ সৈতে সংগতি ৰাখি ২৩ মে’ৰ নিশা পূৱ হাতীচোং ৰাস মন্দিৰৰ সৌজন্যত মঞ্চায়ন কৰা হ’ব বিশিষ্ট নাট্যকাৰ গম্ভীৰ শইকীয়াৰ ৰচিত নাটক “শ্ৰীশ্ৰী মাধৱদেৱ’৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে