February 1, 2023, 8:07 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ভোমোৰাগুৰিত নগদ ধন, ড্ৰাগছসহ সৰবৰাহকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, February 23, 2022
  • 99 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাত আৰক্ষীয়ে ব্যাপক ৰূপত অব্যাহত ৰাখিছে মাৰাত্মক ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে জোৰদাৰ অভিযান৷ তৎস্বত্বেও আৰক্ষীলৈ কেৰেপ নকৰি অসাধু চক্ৰই সৱল নেটৱৰ্ক গঠন কৰি কৌশলেৰে চলাই আহিছে ড্ৰাগছৰ গোপন বেহা৷ বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানাৰ এলেকাধীন ভোমোৰাগুৰিত নগদ ধন আৰু নিষিদ্ধ ড্ৰাগছসহ এজন লোক আৰক্ষীৰ জালত পৰা ঘটনাই ৰাইজৰ মাজত চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ জাজৰি আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত হাতীযুঁজোৱাৰ ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ী আব্দুল হাকিম (৫৫) জালত পৰে৷ বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া কুমুদ গগৈৰ নেতৃত্বত আৰক্ষীৰ দলে পূৱ ভোমোৰাগুৰিৰ পৰা কৰায়ত্ব কৰিবলৈ সক্ষম হয় কুখ্যাত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীটোক। আচলতে, পূব ভোমোৰাগুৰিৰ এঘৰ লোকৰ ঘৰত ভাড়াত থকা ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীটোয়ে ভাড়া ঘৰৰ পৰাই গোপনে অব্যাহত ৰাখিছিল ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া ব্যৱসায়। আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ীটোৰ ভাড়া ঘৰৰ পৰা ৯.৭০ গ্ৰাম ড্ৰাগছৰ লগতে চৈধ্যটা কনট্রেইনাৰ, ড্ৰাগছ সেৱন কৰা সামগ্ৰী আৰু ২৮৬০ টকা নগদ ধন জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ সম্প্ৰতি, বটদ্ৰৱা আৰক্ষীয়ে অধিক তথ্য লাভৰ বাবে ড্ৰাগছ মাফিয়াটোক জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে