February 9, 2023, 1:51 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

‘My Father My Hero’ শীৰ্ষক চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতাত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত প্ৰথম স্থান বেদান্তৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 105 Time View

বঙাইগাঁওঃ নামনি অসমৰ বঙাইগাঁও জিলালৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে এগৰাকী ছাত্ৰই৷ বেদান্ত চৌধুৰী নামৰ ছাত্ৰ জনে সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত উজলি উঠি বঙাইগাঁৱলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে৷

ব্লুম ইণ্ডিয়া নামৰ এটা সংস্থাই সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত আয়োজন কৰা ‘My Father My Hero’ শীৰ্ষক চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতাত প্ৰথম স্থান লাভ কৰে বেদান্ত চৌধুৰীয়ে৷ ছবি আঁকি সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত উজলি উঠা বেদান্ত বঙাইগাঁও লিটিল ফ্লাৱাৰ বিদ্যালয়ৰ দশম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ। ব্লুম ইণ্ডিয়াই প্ৰতিবছৰে সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত অনলাইন যোগে অনুষ্ঠিত কৰে ছবি অঁকা প্ৰতিযোগিতা।

ব্লুম ইণ্ডিয়াই অনলাইন যোগে প্ৰমাণপত্ৰকে পুৰষ্কাৰ প্ৰদান কৰে। বঙাইগাঁও চহৰৰ দেউৰী পৰা পহাৰতলিৰ মলীন চৌধুৰীৰ পুত্ৰ বেদান্ত চৌধুৰীয়ে সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত স্থান লাভ কৰি সুনাম অৰ্জন কৰাত উৎফুল্লিত হৈ পৰে অঞ্চলবাসী।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে