February 3, 2023, 9:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

দিল্লীত বাহৰ পাতিছে তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কে.চি আৰঃ কংগ্ৰেছক এৰি বিৰোধীৰ ঐক্যৰ ৰণনীতি

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 55 Time View

তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কে. চন্দ্ৰশেখৰ ৰাৱে ২০২৪ চনৰ ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সম মনোভাৱৰ দল আৰু নেতাসকলক সাক্ষাৎ কৰিবলৈ ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী ভ্ৰমণ কৰিছে৷ জুলাইত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখি এই ভ্ৰমণ কৰে। কে. চন্দ্ৰশেখৰ ৰাৱে বিচাৰে যে বিৰোধী দলবোৰে যুটীয়া প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰক। কে.চি আৰে সমাজবাদী পাৰ্টিৰ নেতা অখিলেশ যাদৱ আৰু দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু আম আদমী পাৰ্টিৰ আহ্বায়ক অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে আৰু ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ ৰণনীতিৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা বুলি চৰ্চা হৈছে৷

অৱশ্যে, কংগ্ৰেছৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ কোনো প্ৰয়াস হোৱা দেখা নাযায়। তেলেংগানা ৰাষ্ট্ৰ সমিতিৰ জ্যেষ্ঠ নেতাসকলে কয় যে কংগ্ৰেছে-বিজেপি প্ৰাৰ্থীক প্ৰত্যাহ্বান জনোৱাৰ বাবে আন দলৰ দ্বাৰা সন্মত প্ৰাৰ্থীক সমৰ্থন কৰিবলৈ বাছনি কৰিব পাৰে।

কেচিআৰে ২৬ মে’ত বাংগালুৰুত প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী দেৱগৌড়া আৰু জনতা দল চেকুলাৰৰ নেতা এইচ ডি কুমাৰস্বামীক সাক্ষাৎ কৰিব। মাহটোৰ শেষত বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীক সাক্ষাৎ কৰিবলৈ পশ্চিমবংগ ভ্ৰমণ কৰিব৷ বিহাৰ ভ্ৰমণ কৰাৰো কথা আছে।

আমোদজনক ভাৱে, কেচিআৰে বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰ আৰু বিৰোধী দলৰ নেতা তেজস্বী যাদৱক সাক্ষাৎ কৰিব বিচাৰে৷ তেজস্বী যাদৱে কেচিআৰক লগ কৰিবলৈ হায়দৰাবাদলৈ গৈছিল।

কেচিআৰে ওড়িশাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নবীন পাটনায়কৰ সৈতেও যোগাযোগ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে৷ যাৰ সমৰ্থন গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব পাৰে। পূৰ্বেও নবীন পাটনায়কক লগ কৰিবলৈ ভুৱনেশ্বৰলৈ গৈছিল।

তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে যোৱা মাহত মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু এনচিপিৰ মুৰব্বী শৰদ পাৱাৰ দুয়োকে লগ কৰিবলৈ মুম্বাই ভ্ৰমণ কৰিছিল। কেৰালাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পিনাৰাই বিজয়নে হায়দৰাবাদত কে.চি আৰক সাক্ষাৎ কৰিছিল। অৱশ্যে, কেচিআৰে অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জগন মোহন ৰেড্ডীৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ কোনো লক্ষণ নাই।

কোৱা হৈছে যে বিজেপি নেতৃত্বাধীন এনডিএৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত নিজাববীয়াকৈ জয়লাভ কৰিবলৈ ৯,১৯৪টা ভোট কম। ৱাইএছআৰ কংগ্ৰেছ আৰু বিজু জনতা দল দুয়োটাই বিজয়ৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’ব পাৰে। ২০১৭ চনত কেৱল যুৱজনা শ্ৰমিক ৰাইথু কংগ্ৰেছ পাৰ্টি (ৱাইএছআৰচিপি) আৰু বিজেডিয়েই নহয়, টিআৰএছ আৰু তেলেগু দেশম পাৰ্টিয়ে এনডিএ প্ৰাৰ্থীক সমৰ্থন কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে