February 2, 2023, 3:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

IPL: পৰাজিত হৈও অনুৰাগীৰ হিৰ’ হৈ পৰিল এমএছ ধোনী, ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ জয়

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 23, 2020
  • 109 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ইউএইৰ শ্বাৰজাহ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত মঙলবাৰে অনুষ্ঠিত হোৱা ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ ৰাজস্থান ৰয়েলছ আৰু চেন্নাই ছুপাৰ কিংগছৰ মাজৰ খেলখনত অৱশেষত জয় লাভ কৰিলে ষ্টীভ স্মিথৰ ৰাজস্থান ৰয়েলছে। প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ লাভ কৰা ৰাজস্থান ৰয়েলছে প্ৰথমৰ পৰাই প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হয় বিধ্বংসী পৰাক্ৰম। অধিনায়ক ষ্টীভ স্মিথৰ লগতে সঞ্জু ছেমছনৰ দৰ্শনীয় অৰ্ধশতক দুটাৰে ৰাজস্থান ৰয়েলছে নিৰ্ধাৰিত অভাৰত ২১৭ ৰানৰ লক্ষ্য বান্ধি দিয়ে। সঞ্জু ছেমছনে ব্যক্তিগতভাৱে ৭৪ ৰান আৰু ষ্টীভ স্মিথে ৬৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

২১৭ ৰানৰ লক্ষ্য সন্মুখত লৈ ধোনীৰ নেতৃত্বাধীন ছেন্নাই ছুপাৰ কিংগছ ক্ৰিজত নামি প্ৰথম ৫ অভাৰত দলক এক সুন্দৰ গতি প্ৰদান কৰে। কিন্তু মুৰুলী বিজয় আৰু ৱাটছনৰ উইকেট পটনৰ পিছত দলৰ ভেটি কিছু দুৰ্বল হৈ পৰে। চেন্নাই ছুপাৰ কিংগছৰ প্ৰথমখন খেলত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা ফাফ ডুপ্লেছিছক প্ৰথম অৱস্থাত অতি দুৰ্বল ৰূপত দেখা যায়। অৱশ্যে পিছলৈ খেলুৱৈজনে আক্ৰমণাত্মক ৰূপ ধাৰণ কৰে যদিও তেতিয়ালৈ যেন বহু পলম হৈ গৈছিল।

ব্যক্তিগত ২২ ৰান কৰি কেডাৰ যাদৱ পেভিলিয়নমুখী হোৱাৰ পিছত অনলাইনযোগে খেল উপভোগ কৰা ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ হৰ্ষোল্লাসৰ মাজত ক্ৰিজত নামে অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী। তেতিয়া ছুপাৰ কিংগছক জয়ৰ বাবে ১৫ ৰান প্ৰতি অভাৰত প্ৰয়োজন। মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে প্ৰথম ১১টা বলত কৰে মাত্ৰ ৮ ৰান। একপ্ৰকাৰ খেলখনত তেতিয়ালৈ ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বিজয় নিশ্চিত হৈ পৰিছিল। ক্ৰিজত ধোনীয়ে ছুপাৰ কিংগছৰ জয়ী কৰিবলৈ নোৱাৰিলেও অন্তিম অভাৰত একেৰাহে মৰা ৩টা চিক্স মাৰে আৰু নিজৰ ব্যক্তিগত স্কৰ ২৯ ৰানলৈ বৃদ্ধি কৰে। কিন্তু খেলখনত ১৬ ৰানত জয়ী হয় ৰাজস্থান ৰয়েলছ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে