February 6, 2023, 9:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ চিকিৎসা সেৱা আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 1, 2022
  • 43 Time View

আজি স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়ৰ চিকিৎসা সেৱা আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰে৷ নামনি অসমত স্বাস্থ্য সেৱা খণ্ডৰ ভেটি অধিক টনকিয়াল কৰি ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত আজিৰে পৰা আৰম্ভ কৰে স্বাস্থ্য বিভাগে। সীমামূৰীয়া জিলাখনত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ তৎপৰতাত স্থাপন হোৱা ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়খনৰ বহিঃ ৰোগী সেৱা বিভাগ চমুকৈ অ’পিডি আজি আনুষ্ঠানিক ভাৱে শুভাৰম্ভ কৰি নামনি অসমবাসীক উচৰ্গা কৰে স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই৷

স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত সেৱা আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰি অত্যন্ত গৌৰৱান্বিত আৰু আনন্দিত অনুভৱ কৰিছো বুলি কয়। নতুন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনৰ চিকিৎসালয়ত একেলগে এঘাৰটা বিভাগৰ অ’পিডি সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে। মেডিচিন, ছাৰ্জাৰী, প্ৰসূতি আৰু স্ত্ৰীৰোগ, ইএনটি, শিশুৰোগ, চকু, চৰ্মৰোগ, মনোৰোগ চিকিৎসা, অৰ্থ’পেডিকছ, দন্ত চিকিৎসা আৰু আয়ুষ বিভাগৰ অ’পিডি সেৱা আৰম্ভ হৈছে। চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ চিকিৎসালয়ত বহিঃ সেৱা মুকলিৰ লগে লগে বৰ্তমানৰ ধুবুৰী অসামৰিক চিকিৎসালয়খনকো আজিৰে পৰা এই চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ চিকিৎসালয়ৰ সৈতে সংলগ্ন কৰি ৰাইজলৈ যৌথ ভাৱে চিকিৎসা সেৱা আগবঢ়োৱাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনত আয়োজিত আজিৰ অ’পিডি সেৱা মুকলি অনুষ্ঠানত ৰাজ্যৰ চিকিৎসা শিক্ষা সঞ্চালক ডা০ অনুপ কুমাৰ বৰ্মন, অতিৰিক্ত চিকিৎসা শিক্ষা সঞ্চালক ডা০ মনোজ চৌধুৰী, ধুবুৰীৰ উপায়ুক্ত অন্বামুথান এম.পি, আৰক্ষী অধীক্ষক অভিজিত গৌৰৱ দিলীপ, ধুবুৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষা ডা০ অংকুমণি শইকীয়া, চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়ৰ অধীক্ষক ডা০ গুণজিৎ দাস, যুটীয়া স্বাস্থ্যসেৱা সঞ্চালক ডা০ ইমদাদ উল্লাহৰ লগতে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ বিভাগীয় মূৰব্বী তথা অধ্যাপক-অধ্যাপিকাসকল উপস্থিত থাকে৷

চিকিৎসালয়ৰ বহিঃ সেৱা মুকলিৰ পাছতে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ সভাকক্ষত চিকিৎসা শিক্ষা সঞ্চালক, অতিৰিক্ত চিকিৎসা শিক্ষা সঞ্চালক, ধুবুৰীৰ উপায়ুক্ত, আৰক্ষী অধীক্ষকৰ উপস্থিতিত মহাবিদ্যালয়খনৰ অধ্যক্ষা, বিভাগীয় মূৰব্বী অধ্যাপক-অধ্যাপিকাসকল, লোকনিৰ্মাণ গৃহ বিভাগৰ কাৰ্যবাহী অভিযন্তা, নিৰ্মাণকাৰী প্ৰতিষ্ঠানৰ কাৰ্যবাহীৰ সৈতে এখন বৈঠকত মিলিত হৈ নতুন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ চিকিৎসালয়ত ৰাইজলৈ সুচাৰুৰূপে বিশেষজ্ঞ চিকিৎসা সেৱা উপলব্ধ কৰোৱাকে ধৰি ইয়াৰ সুপৰিচালনাৰ দিশসমূহ আৰু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়খনত পাঠ্যক্ৰম আৰম্ভ কৰিব পৰাকৈ এইবাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা আয়োগৰ অনুমতি আহৰণৰ ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ কৰিব লগা অৱশিষ্ট অন্তিম প্ৰস্তুতি আৰু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষা আৰু বিভাগীয় মূৰব্বী সকলৰ লগতে প্ৰতিগৰাকী অধ্যাপক-অধ্যাপিকাৰ দায়িত্ব আদিৰ বিষয়ে বিতংভাৱে আলোচনা কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে