February 1, 2023, 8:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ধিং সাহিত্য সভাৰ সভাপতি মৃগাংক বৰাক কপিলী উদ্যমী বঁটা প্ৰদান

Reporter Name
  • Update Time : Monday, January 9, 2023
  • 14 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁও জিলা সাহিত্য সভাৰ অন্যতম সক্ৰিয় শাখা ধিং শতদল শাখা সাহিত্য সভাৰ সভাপতি মৃগাংক বৰালৈ ২০২৩ বৰ্ষৰ কপিলী উদ্যমী বঁটা আগবঢ়োৱা হৈছে । আচলতে, জাতীয় জীৱনৰ সাহিত্য-সংস্কৃতিৰ উত্তৰণত আৰু অসম সাহিত্য সভাৰ সাংগঠনিক পৰিসৰত আগবঢ়োৱা প্ৰত্যয়পূৰ্ণ ভূমিকা তথা কৰ্মদক্ষতাৰ বাবেই মৃগাংক বৰাক এই বঁটা আগবঢ়াৱা হৈছে ৷ এই বঁটাটি আগবঢ়াইছে কামপুৰ শাখা সাহিত্য সভাই । জানিব পৰা মতে, নগাঁও জিলা সাহিত্য সভাৰ কামপুৰত অনুষ্ঠিত হৈ যোৱা সপ্তবিংশতিতম্ দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশনত কামপুৰ শাখাই ধিঙৰ বাসিন্দা মৃগাংক বৰাক এই বঁটা আনুষ্ঠানিকভাবে প্ৰদান কৰে । ছাত্ৰাৱস্থাৰ পৰাই বিভিন্ন আলোচনী, বাতৰি কাকত আদিত নিৰৱচ্ছিন্নভাবে সমাজ জীৱনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত প্ৰৱন্ধ লেখা-মেলা কৰাৰ বিপৰীতে ২০২০ বৰ্ষত নগাঁও জিলা সাহিত্য সভাৰ শ্ৰেষ্ঠ সংগঠনৰ বঁটা লাভ কৰা মৃগাংক বৰাক কপিলী উদ্যমী বঁটাৰে সন্মানিত কৰাত ধিঙৰ বৌদ্ধিক সমাজৰ লগতে ধিং সাহিত্য সভা, ধিং আঞ্চলিক ছাত্ৰ সন্থাকে ধৰি বিভিন্ন দল-সংগঠনে বৰাক অভিনন্দন জনাইছে । উল্লেখ্য যে, ধিং সাহিত্য সভাৰ সম্পাদক আৰু সভাপতিৰ পদ অলংকৃত কৰা মৃগাংক বৰাৰ সবল নেতৃত্বে ধিং সাহিত্য সভাই ইতিমধ্যে স্বৰ্ণ আৰু শতদল শাখা ৰূপে অসম সাহিত্য সভাৰ স্বীকৃতি লাভ কৰিছে । ইফালে, বৰাই বঁটা লাভ কৰি তেওঁৰ বাবে ই এক জীৱনৰ অন্যতম প্ৰাপ্তি বুলি উল্লেখ কৰি অনাগত দিনত জাতীয় অনুষ্ঠানটোৰ প্ৰতি নিজকে নিয়োজিত কৰি সেৱা আগবঢ়াই যাব বুলি মত ব্যক্ত কৰাৰ লগতে কামপুৰ শাখা সাহিত্য সভাৰ পৰিয়ালবৰ্গক তেওঁক এই বঁটাৰে সন্মানিত কৰাত শ্ৰদ্ধাভৰা কৃতজ্ঞতা জনাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে