February 6, 2023, 9:44 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বিমুদ্ৰাকৰণৰ সপক্ষে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ৰায়

Reporter Name
  • Update Time : Monday, January 2, 2023
  • 22 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ২০১৬ চনৰ ৫ নৱেম্বৰত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ঘোষণা কৰা বিমুদ্ৰাকৰণৰ সপক্ষে আজি উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ৰায় দান কৰে ৫ জন বিচাৰপীঠকলৈ গঠিত এক সাংবিধানিক বিচাৰপীঠে৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি পুৱা নিজৰ সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰি কয় যে ৰিজাৰ্ভ বেংক কৰ্তৃপক্ষৰ লগত আলোচনা কৰিয়েই কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল৷ বিমুদ্ৰাকৰণৰ দ্বাৰা ৫০০ টকীয়া আৰু ১০০০ টকীয়া নোটৰ বিলুপ্তি ঘটাই নতুনকৈ ৫০০ টকীয়া আৰু ২০০০ টকীয়া নোট ছপা কৰা হৈছিল৷ বিমুদ্ৰাকৰণে দেশৰ অৰ্থনীতিত ব্যাপক প্ৰভাৱ পেলাইছিল আৰু বহুতৰ ব্যৱসায় মন্দা হৈ পৰিছিল৷ বিমুদ্ৰাকৰণৰ ফলত বহু লোকৰ মৃত্যু পৰ্যন্ত ঘটিছিল৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত বিমুদ্ৰাকৰণৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰা এক আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি বিমুদ্ৰাকৰণৰ সপক্ষে ৰায় দান কৰে৷ অৱশ্যে ৫ জন বিচাৰপতিৰ এগৰাকীয়ে বিমুদ্ৰাকৰণ বে-আইনী আছিল বুলি উল্লেখ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে