February 6, 2023, 10:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

‘বিয়াৰ পিছৰ ধৰ্ষণ’ক লৈ ভাৰততো হ’ব পাৰে আইন!

Reporter Name
  • Update Time : Monday, January 16, 2023
  • 11 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পুনৰ সৰ্বোচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মজিয়া পাইছে ‘মেৰিটেল ৰেপ’ অৰ্থাৎ বিবাহোত্তৰ বলাৎকাৰ বিষয়টো। মুখ্য ন্যায়াধীশ ডি ৱাই চন্দ্ৰচূড় আৰু ন্যায়াধীশ পিএছ নৰসিংহ আৰু জে বি পাৰ্ডিৱালাৰ দ্বাৰা গঠিত বিচাৰপীঠে বিষয়টোক লৈ কেন্দ্ৰ চৰকাৰক স্থিতি স্পষ্ট কৰি দিবলৈ নিৰ্দেশ প্ৰদান কৰিছে।

নিৰ্দেশনাটোত বিচাৰপীঠখনে মেৰিটেল ৰেপক অপৰাধীকৰণ কৰা হ’ব নে নাই এই সন্দৰ্ভত অহা ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পূৰ্বে শপতনামা দাখিল কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। মেৰিটেল ৰেপ অপৰাধ হ’ব নে নাই এই সন্দৰ্ভত উচ্চতম ন্যায়ালয়ে চূড়ান্ত ৰায় প্ৰদান কৰিব অহা ২১ মাৰ্চত।

উল্লেখ্য যে, বিশ্বৰ কেবাখনো দেশত ‘মেৰিটেল ৰেপ’ক লৈ কঠোৰ আইন আছে। ভাৰততো বিষয়টোক লৈ সপক্ষে-বিপক্ষে দীৰ্ঘদিন ধৰি ব্যাপক চৰ্চা চলি আহিছে যদিও এই পৰ্যন্ত আইনৰ ৰূপ পোৱা নাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে