January 30, 2023, 7:57 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

পয়গম্বৰ মহম্মদক লৈ বিতৰ্কিত মন্তব্য কৰা নুপুৰ শৰ্মাক নিলম্বন, নবীন জিন্দলক বহিষ্কাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 63 Time View

বিশেষ ধৰ্মৰ বিৰুদ্ধে মন্তব্য প্ৰদান কৰি বিতৰ্কিত সোমাই পৰা বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰৱক্তা নুপুৰ শৰ্মাক বিজেপিয়ে দলৰ পৰা নিলন্বন কৰিছে৷ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ অব্যাহত ৰখাত বিজেপিয়ে দুই নেতাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে। দলটোৱে প্ৰৱক্তা নুপুৰ শৰ্মাক নিলম্বন কৰিছে। আনহাতে, নবীন কুমাৰ জিন্দলক দলৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰা হৈছে৷

বিজেপিৰ দিল্লীৰ সংবাদমাধ্যমৰ মুৰব্বী নবীন কুমাৰ জিন্দললৈ জাৰি কৰা বহিষ্কাৰ পত্ৰত আপুনি সাম্প্ৰদায়িক সম্প্ৰীতি উচটনি দি ছ’চিয়েল মিডিয়াত মতামত প্ৰকাশ কৰিছে৷ এইটো ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ মৌলিক ধাৰণাৰ বিৰোধী। একে সময়তে, নুপুৰ শৰ্মাৰ বিষয়ে জাৰী কৰা পত্ৰখনত লিখে যে আপুনি দলৰ চিন্তাধাৰাৰ বিপৰীত মতামত প্ৰকাশ কৰিছে। যিটো দলৰ সংবিধানৰ নিয়ম ১০(ক)ৰ বিৰোধী। গোটেই বিষয়টো তদন্ত হোৱালৈকে আপোনাক দলৰ পৰা নিলম্বিত কৰা হয়।

ইয়াৰ পূৰ্বে দলটোৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক তথা মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ বিষয়া অৰুণ সিঙে কয় যে বিজেপিয়ে কোনো ধৰ্মৰ শ্ৰদ্ধাৰ অপমান স্বীকাৰ নকৰে। দেওবাৰে মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ অৰুণ সিঙে জাৰি কৰা পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যিকোনো ধৰ্মীয় সম্প্ৰদায়ৰ অনুভূতিক আঘাত কৰা এটা ধাৰণা গ্ৰহণযোগ্য নহয়৷ ভাৰতৰ হাজাৰ হাজাৰ বছৰৰ ইতিহাসত প্ৰতিটো ধৰ্মই বিকশিত হৈছে। ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে সকলো ধৰ্মক সন্মান কৰে। বিজেপিয়ে যিকোনো ধৰ্মৰ যিকোনো ধৰ্মীয় ব্যক্তিৰ অপমানক তীব্ৰ গৰিহণা দিয়ে। দলটো যিকোনো আদৰ্শৰ কঠোৰ বিৰোধী যিয়ে যিকোনো সম্প্ৰদায় বা ধৰ্মক অপমান কৰে। বিজেপিয়ে তেনে কোনো আদৰ্শ প্ৰচাৰ নকৰে।

মুম্বাই আৰক্ষীয়ে নুপুৰ শৰ্মাৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷ ৰাজা একাডেমীৰ মুম্বাই শাখাৰ যুটীয়া সম্পাদক ইৰফান শ্বেইখে দাখিল কৰা অভিযোগৰ ভিত্তিত শৰ্মাৰ বিৰুদ্ধে এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে৷ এইটোৱে কৈছিল যে শৰ্মাই জ্ঞানৱাপী বিষয়ত এটা বাতৰি চেনেলত বিতৰ্কত অংশ লৈ পয়গম্বৰ মহম্মদৰ বিষয়ে বিতৰ্কিত মন্তব্য কৰিছিল। জিন্দলে দেশৰ স্বাৰ্থৰ বিৰুদ্ধে টুইট কৰিছিল বুলি অভিযোগ কৰা হৈছে। শৰ্মা আৰু জিন্দলে কৰা মন্তব্যৰ পিছত, উপসাগৰীয় দেশসমূহৰ বহু টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভাৰতত নিৰ্মিত সামগ্ৰী বৰ্জনৰ বাবে জনমত গঢ়া দেখা গৈছিল। টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে এনে নেতাসকলক তৎক্ষণাৎ কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা উচিত৷

উল্লেখনীয় যে নুপুৰ শৰ্মাই ইংৰাজী টিভি চেনেলত বিতৰ্ক অনুষ্ঠানৰ সময়ত নবী মহম্মদৰ বিষয়ে এটা বিতৰ্কিত মন্তব্য দিছিল। বক্তব্যক সমগ্ৰ দেশতে গৰিহণা দিয়ে। শেহতীয়াকৈ, কানপুৰত এক প্ৰতিবাদৰ সময়ত হিংসাত্মক ঘটনাও সংঘটিত হৈছিল।

বিজেপিয়ে বহিষ্কাৰ কৰাৰ পিছতে নবীন কুমাৰ জিন্দল টুইট কৰি আহ্বান জনায় যে অনুগ্ৰহ কৰি মোৰ ঠিকনা ৰাজহুৱা নকৰিব। নবীন কুমাৰ জিন্দলে টুইট কৰি কয় মোৰ সকলোকে এক বিশেষ অনুৰোধ, মোৰ ঠিকনা ৰাজহুৱা নকৰিব৷ মই আৰু মোৰ পৰিয়ালক ছ’চিয়েল মিডিয়াত নিৰন্তৰ মৃত্যুৰ ভাবুকি দিয়া হৈছে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে