January 30, 2023, 8:38 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

জুৰীয়াত ২৬টা চোৰাং গৰুসহ ছয় সৰবৰাহকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, February 22, 2022
  • 122 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ অসম আৰক্ষীয়ে অপৰাধজনিত কাৰ্যকলাপৰ বিৰুদ্ধে ব্যাপক তৎপৰ হোৱাৰ সময়তে অসাধু চক্ৰই আৰক্ষীৰ চকুত ধূলি দি বিভিন্ন সামগ্ৰীৰ চোৰাং বেহা অব্যাহত ৰাখিছে৷ নগাঁও জিলাৰ জুৰীয়াত অবৈধভাবে সৰবৰাহ কৰা চোৰাং গৰুসহ ছয়জন লোক আটক কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ জুৰীয়া আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া অদিথ বড়োৰ নেতৃত্বত এটা দলে কালিয়াডিঙাত অতৰ্কিতে অভিযান চলাই চাৰিখন গৰুভৰ্তি গাড়ী জব্দ কৰে৷ জব্দ কৰা গাড়ীকেইখনৰ নম্বৰ হৈছে এএছ-০১-এফচি-২৯৮১, এএছ-০১-টিচি-৪৬৩০, এএছ-০২-চিচি-০৪২৬৷ আৰক্ষীয়ে তালাচী চলাই গাড়ীকেইখনৰ পৰা অবৈধভাবে সৰবৰাহ কৰা ২৬টা গৰু উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ আৰক্ষীৰ দলে ছয়জন সৰবৰাহকাৰী আনোৱাৰ হুছেইন, মইজুল ইছলাম, মিৰজান আলী, আবুল কাচেম, উদয় হুছেইন আৰু ছহিদুল ইছলামক আটক কৰে৷ আৰক্ষীয়ে জব্দ কৰা এই ২৬টা গৰু ধিং ডুমডুমীয়াৰ পৰা ৰূপহীহাটৰ কোনো অজ্ঞাত স্থানলৈ বুলি আনি থকা হৈছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে