January 30, 2023, 9:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

জনসমুদ্ৰত পৰিণত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ পবিত্ৰ ওপজাভূমি

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 18, 2022
  • 128 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ দৌল যাত্রা মহোৎসৱক কেন্দ্ৰ কৰি মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ ওপজাভূমি বটদ্ৰৱাত সৃষ্টি হৈছে উখল-মাখল পৰিবেশ। এই উৎসৱত ভাগ লোৱাৰ উদ্দেশ্যে কালিৰে পৰা আগমন ঘটিছে লাখ লাখ ভকত-বৈষ্ণৱ আৰু দৰ্শনাথীৰ। পৰম্পৰাগতভাবে এইবেলিও বটদ্ৰবা থানত পাঁচদিনীয়াকৈ উদযাপিত হৈছে বিখ্যাত দৌল যাত্রা মহোৎসৱ। ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰৰ পৰা আগমন ঘটা ভকত-বৈষ্ণৱৰ উপস্থিতিয়ে আজি দ্বিতীয় দিনা জনসমুদ্ৰত পৰিণত হৈছে বটদ্ৰৱা থানৰ চৌহদ৷ ইয়াৰ বিপৰীতে হৰি নামৰ অমিয়া সুৰে ভক্তিৰ নিজৰা বোৱাই দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিছে গুৰুজনাৰ জন্মভূমি। আজিৰ দ্বিতীয় দিনৰ কাৰ্যসূচী অনুসৰি পুৱাৰ ভাগত নিত্য-নৈমিত্তিক প্ৰসংগৰ অন্তত বিয়লী ২ বজাত অস্থায়ী ৰভাতলিত গায়ন-বায়নৰ দ্বাৰা ন-ধেমালী পৰিবেশন কৰি গোঁসাইৰ সেৱা সম্পন্ন কৰি গোসাঁইৰ মূৰত ফাকু দিয়াৰ লগতে গোঁসাইক স্নান কাৰ্য সম্পন্ন কৰি ভিন্ন ৰঙৰ ফাকু দিয়া হয়। তাৰ পিছত ভক্তসকলে পদ জল আৰু ফাকু গ্ৰহণ কৰি কৃষ্ণ গোঁসাইক সন্মুখত লৈ নাম কীৰ্তনেৰে আকাশ-বতাহ মুখৰিত কৰি তোলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে