May 25, 2022, 2:17 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

জনসমুদ্ৰত পৰিণত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ পবিত্ৰ ওপজাভূমি

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 18, 2022
  • 48 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ দৌল যাত্রা মহোৎসৱক কেন্দ্ৰ কৰি মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ ওপজাভূমি বটদ্ৰৱাত সৃষ্টি হৈছে উখল-মাখল পৰিবেশ। এই উৎসৱত ভাগ লোৱাৰ উদ্দেশ্যে কালিৰে পৰা আগমন ঘটিছে লাখ লাখ ভকত-বৈষ্ণৱ আৰু দৰ্শনাথীৰ। পৰম্পৰাগতভাবে এইবেলিও বটদ্ৰবা থানত পাঁচদিনীয়াকৈ উদযাপিত হৈছে বিখ্যাত দৌল যাত্রা মহোৎসৱ। ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰৰ পৰা আগমন ঘটা ভকত-বৈষ্ণৱৰ উপস্থিতিয়ে আজি দ্বিতীয় দিনা জনসমুদ্ৰত পৰিণত হৈছে বটদ্ৰৱা থানৰ চৌহদ৷ ইয়াৰ বিপৰীতে হৰি নামৰ অমিয়া সুৰে ভক্তিৰ নিজৰা বোৱাই দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিছে গুৰুজনাৰ জন্মভূমি। আজিৰ দ্বিতীয় দিনৰ কাৰ্যসূচী অনুসৰি পুৱাৰ ভাগত নিত্য-নৈমিত্তিক প্ৰসংগৰ অন্তত বিয়লী ২ বজাত অস্থায়ী ৰভাতলিত গায়ন-বায়নৰ দ্বাৰা ন-ধেমালী পৰিবেশন কৰি গোঁসাইৰ সেৱা সম্পন্ন কৰি গোসাঁইৰ মূৰত ফাকু দিয়াৰ লগতে গোঁসাইক স্নান কাৰ্য সম্পন্ন কৰি ভিন্ন ৰঙৰ ফাকু দিয়া হয়। তাৰ পিছত ভক্তসকলে পদ জল আৰু ফাকু গ্ৰহণ কৰি কৃষ্ণ গোঁসাইক সন্মুখত লৈ নাম কীৰ্তনেৰে আকাশ-বতাহ মুখৰিত কৰি তোলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে