February 6, 2023, 7:39 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

APDCLৰ কনজুমাৰ নম্বৰ GMCৰ Holding নম্বৰৰ সৈতে সংলগ্নৰ বিষয়ত ওলোটা খৰ AERCৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 20, 2023
  • 20 Time View

নিউজ ডেস্কঃ অসম বিদ্যুৎ নিয়ামক আয়োগে APDCLৰ consumer নম্বৰৰ সৈতে GMC Holding নম্বৰ সংলগ্ন কৰোৱা বিষয়টোত ওলোটা খৰ মৰা কাৰ্যত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে আপ অসমে। এটা বিবৃতিত আপ অসমৰ যুটীয়া সমন্বয়ক জিতুল ডেকাই কয় যে যোৱা ১৬/১২/২০২২তাৰিখে APDCLৰ এখন আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি অসম বিদ্যুৎ নিয়ামক আয়োগে APDCLৰ consumer নম্বৰ GMC holding নম্বৰ সৈতে সংলগ্ন কৰাৰ প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত একেখন আয়োগে ৰাজ্য চৰকাৰৰ এটা নিৰ্দেশনাৰ দোহাই দি পুনৰ বিপৰীত স্থিতি গ্ৰহণ কৰি APDCLৰ consumer নম্বৰ GMCৰ holding নম্বৰ সৈতে সংলগ্ন কৰিব লাগিব বুলি নিৰ্দেশ দিছে। এনে কাৰ্যৰ দ্বাৰা বিদ্যুৎ নিয়ামক আয়োগে দৰাচলতে নিজৰ নিৰপেক্ষতা আৰু বিশ্বাসযোগ্যতা হেৰুৱাইছে। লগতে অসম বিদ্যুৎ নিয়ামক আয়োগ যে চৰকাৰৰ হাতৰ পুতলাত পৰিণত হৈছে সেয়া এই নিৰ্দেশৰ জৰিয়তে প্ৰমাণ হৈছে। যোৱা ২৯ ডিচেম্বৰত আপ অসমৰ এটি সঁজাতী দলে অসম বিদ্যুৎ নিয়ামক আয়োগৰ অধ্যক্ষ কুমাৰ সঞ্জয় কৃষ্ণক সাক্ষাৎ কৰি এই বিষয়ত হস্তক্ষেপ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱাত তেওঁ consumer নম্বৰ আৰু holding নম্বৰ সংলগ্ন কৰিব লোৱা বিষয়তো বেআইনী বুলি অৱগত কৰিছিল। আজি একেজন অধ্যক্ষই ওলোটা খৰ মৰা কাৰ্য জনবিৰোধী আৰু ৰহস্যজনক বুলি কয় আপে। আপ অসমে নিয়ামক আয়োগৰ এই নিৰ্দেশনাৰ তীব্ৰ প্ৰতিবাদ কৰাৰ লগতে নিৰ্দেশনাটো বাতিল কৰিবলৈ দাবী জনাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে