February 1, 2023, 1:34 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পিছত অনুপ চেতিয়াই কি আহ্বান জনালে পৰেশ বৰুৱাক?

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, January 3, 2023
  • 15 Time View

নিউজ ডেস্কঃ ১ জানুৱাৰীত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই আলফাৰ সাৰ্বভৌমত্ব চৰ্ত মানি চৰকাৰে আলোচনা কৰিব নোৱাৰে বুলি ঘোষণা কৰিছিল। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে দল-সংগঠনক আলফাৰ সেনাধ্যক্ষ পৰেশ বৰুৱাক আলোচনাৰ বাবে সৈমান কৰিবৰ বাবে পৰিৱেশ গঢ়িবলৈ আহ্বান জনাইছিল। পৰেশ বৰুৱাই যিহেতু শ্বহীদৰ ত্যাগৰ বিনিময়ত সাৰ্বভৌমত্ব চৰ্ত ত্যাগ নকৰে, সেইবাবেই আলোচনা সম্ভৱ নহয় বুলি উল্লেখ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৈছিল যে তেওঁ দেশৰ অখণ্ডতা আৰু সাৰ্বভৌমত্ব সুৰক্ষা কৰিব বুলি শপত লৈ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত আলফাৰ চৰ্ত মানিব পৰা নাযায়। মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘোষণাৰ পিছতে আলফাৰ একালৰ সাধাৰণ সম্পাদক অনুপ চেতিয়াই প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি চৰ্তহীনভাৱে আলোচনা কৰিবলৈ পৰেশ বৰুৱা আৰু চৰকাৰৰ প্ৰতি আহ্বান জনাইছে। অনুপ চেতিয়াৰ মতে পৰেশ বৰুৱাই চৰ্তহে আৰোপ কৰিছে। সাৰ্বভৌমত্ব চৰকাৰে দিবই লাগিব বুলি কোৱা নাই। এৰা-ধৰা কৰি দুইপক্ষই আলোচনা কৰিলে অসমৰ জনগণৰ মংগল হ’ব বুলি চেতিয়াই কয়। উল্লেখ্য যে আলোচনা পন্থীৰ নেতা অনুপ চেতিয়া বা অৰবিন্দ ৰাজখোৱাৰ লগতো কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো আলোচনা কৰা নাই। মুখ্যমন্ত্ৰী বা অনুপ চেতিয়াৰ আহ্বানৰ পিছত আলফা নেতা পৰেশ বৰুৱাই এতিয়ালৈকে কোনো প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰা নাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে