March 18, 2023, 3:18 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দিল্লীৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ ছিছোদিয়ালৈ চিবিআইৰ চমন সৰুপথাৰত নিৰ্মীয়মান কোটি টকীয়া মুকলি মঞ্চ পৰিদৰ্শন বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনৰ বাল্যবিবাহত পক্‌ছ’ লগোৱাক লৈ আদালতৰ ভৰ্ৎসনাঃ অভিযুক্তৰ বিৰুদ্ধে পক্‌ছ’ কিয় বুলি অসম আৰক্ষীক প্ৰশ্ন গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ২৩ ফেব্ৰুৱাৰীত পুনৰ জে’ললৈ যাব অখিল গগৈ! অখিল গগৈৰ বিৰুদ্ধে আকৌ চলিব গোচৰ, নিয়াৰ আদালতত চলিব গোচৰ আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস

যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদৰ প্ৰতিনিধি দলৰ তিনি মন্ত্ৰীক সাক্ষাৎ, এখন বিদেশীমুক্ত NRC প্ৰস্তুতৰ দাবী

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 24, 2022
  • 60 Time View

অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদৰ এটা প্ৰতিনিধি দলে অসম চৰকাৰৰ অসম চুক্তি ৰূপায়ন মন্ত্ৰী অতুল বৰা, মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকা আৰু মন্ত্ৰী যোগেন মহনক সাক্ষাৎ কৰে৷ গুৱাহাটী খানাপাৰাস্থিত অসম ৰাজ্যিক প্ৰশাসনিক পদাধিকাৰী মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত বৈঠকত যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদৰ তৰফৰ পৰা মুখ্য উপদেষ্টা কমল ভৰালী, সভাপতি ৰাণা প্ৰতাপ বৰুৱা, উপ-সভাপতি ভবেশ কাকতি, সাধাৰণ সম্পাদক পলাশ চাংমাই উপস্থিত থাকে। যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ প্ৰতিনিধি দলটোৱে ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী আৰু আধাৰ কাৰ্ড ৰাজনৈতিক সন্দৰ্ভত কেইবাটাও বিষয় উত্থাপন কৰে৷ ২০১৯ চনত NRCৰ চূড়ান্ত খচৰা প্ৰকাশ কৰিলে যদিও চূড়ান্ত এনআৰচি প্ৰকাশৰ দাবী জনাই চৰকাৰৰ ওচৰত। যিসকল সন্দেহজনক মানুহৰ নাম খচৰাত সোমাইছে সেইসকলৰ নাম কৰ্তন কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ দাবী জনায়৷ অসমত NRC উন্নীতকৰণৰ প্ৰক্ৰিয়াত কিছুমান বিসঙ্গতি থকাটো লক্ষ্য কৰা বুলি কয় জাতীয় সংগঠনটোৱে৷ খিলঞ্জীয়া অসমীয়া জনগনৰ স্বাৰ্থ সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে চৰকাৰক দাবী জনাই৷ কিছু সংখ্যক খিলঞ্জীয়া জনগোষ্ঠীৰ লোকৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত নোহোৱাৰ লগতে সেইসকলৰ নাম কোনো সমস্যা নোহোৱাকৈ অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ দাবী জনাই৷ ইপিনে NRCৰ চূড়ান্ত খচৰাত নাম অন্তৰ্ভুক্ত নোহোৱা ১৪ লক্ষ্য লোকে যদি আধাৰ কাৰ্ড পাব পাৰে তেন্তে NRCৰ চূড়ান্ত খচৰাত নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ দাবী কৰা ২৭ লক্ষ্য লোকৰ আধাৰকাৰ্ড বনোৱাত আহি পৰা বাধা আতৰাই দিয়া উচিত বুলিও কয়। আধাৰ কাৰ্ড কোনে পাব বা নাপাব সেইটো গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয়। এখন বিদেশীৰ নাম মুক্ত NRC আমাক লাগে। অসম চৰকাৰে এই দিশত কাম কৰি খিলঞ্জীয়া অসমীয়া জনগনৰ সাংবিধানিক সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰক বুলি কয় জাতীয়তাবাদী যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদৰ প্ৰতিনিধি দলটোৱে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে