February 6, 2023, 10:12 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

আইআইটি গুৱাহাটী-অসম চৰকাৰৰ চুক্তিঃ অনুষ্ঠিত ‘উত্তৰ-পূব গৱেষণা-অসম বায়োটেক কনক্লেভ’

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 20, 2022
  • 88 Time View

পঙ্কজ নাথঃ IIT গুৱাহাটীত আজিৰে পৰা তিনিদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত হৈছে ‘North East Research Conclave আৰু Assam Biotech Conclave’৷ আইআইটি গুৱাহাটীৰ ভূপেন হাজৰিকা পেক্ষাগৃহত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ উপস্থিতিত কেন্দ্ৰীয় শিক্ষা আৰু কৌশল বিকাশ মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে শুভাৰম্ভ কৰে কনক্লেভৰ। অনুষ্ঠানতে IIT গুৱাহাটী আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ মাজত ‘NEW BENCHMARK IN HEALTHCARE INOVATION’ বুজাবুজি চুক্তিৰ আনুষ্ঠানিক স্বাক্ষৰ কৰে। উত্তৰ পূবকে ধৰি সমগ্ৰ দক্ষিণ পূব এছিয়াৰ স্বাস্থ্য সেৱাৰ কেন্দ্ৰ হিচাপে অসমক গঢ়ি তোলাৰ লক্ষ্য কৰি লৈছে ৰাজ্য চৰকাৰৰ৷ অসমক দক্ষিণ পূৱ এছিয়াৰ স্বাস্থ্য সেৱাৰ কেন্দ্ৰ হিচাপে গঢ়ি তোলাৰ প্ৰচেষ্টাক সফল কৰিবলৈ আইআইটি গুৱাহাটী আৰু অসম চৰকাৰৰ মাজত বুজাপৰাৰ চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰে। আইআইটি গুৱাহাটীত তিনিদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত হোৱা আছাম বাইয়টেক কনকেলভতে চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা হয়। কাৰ্যসূচীতে অইল ইণ্ডিয়াৰ এক প্ৰদৰ্শনী উদ্বোধন কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই। আইআইটি চৌহদত ৰাজ্যৰ শিক্ষাৰ্থীৰ বাবে কেইবাখনো প্ৰদৰ্শনীৰ ব্যৱস্থা কৰিছে৷ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, ৰামেশ্বৰ তেলী, মন্ত্ৰী ৰণোজ পেগু, সাংসদ কুইন ওজাৰ লগতে কেইবাগৰাকী কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী। ৫৫০ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে গুৱাহাটী আইআইটিত স্থাপন হ’ব দেশৰ ভিতৰতে পোষ্ট গ্ৰেজুৱেট মেডিকেল ইনষ্টিটিউট। ৰাজ্য চৰকাৰে ব্যয় কৰিব লগীয়া শিক্ষানুষ্ঠানখনৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ভূমিদান কৰিব ৰাজ্য চৰকাৰে। আইআইটিৰ আজিৰ এই অনুষ্ঠানৰ মাজতে সাংবাদিকৰ সৈতে মুখামুখি হোৱাত সাংবাদিকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ডিমা হাচাওৰ পৰিস্থিতি সন্দৰ্ভত তাৎক্ষণিক ভাৱে বাটপথ‌ নিৰ্মাণৰ লগতে প্ৰয়োজনীয় খাদ্য-সামগ্ৰী যোগান ধৰাৰ বাবে ব্যৱস্থা লোৱা হৈছে বুলি কয় মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে