January 30, 2023, 8:36 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

দিল্লীৰ বিধায়কৰ পৰা পঞ্জাৱৰ সাংসদ ৰূপে যাত্ৰাঃ ৰাঘৱ চাদ্দা ৰাজ্যসভাৰ দ্বিতীয় কনিষ্ঠতম সাংসদ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 21, 2022
  • 107 Time View

পঞ্জাৱত খালী হোৱা ৰাজ্যসভাৰ ৫ খন আসনৰ বাবে ৩১ মাৰ্চত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। পঞ্জাৱত বিপুল বিজয়ৰ পিছতে আপে ৰাজ্যসভাৰ ৫ খন আসনই দখল কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত ৰাঘৱ চাদ্দাকে ধৰি সকলো ৫ প্ৰাৰ্থীৰ ৰাজ্যসভালৈ নিৰ্বাচিত প্ৰায় নিশ্চিত। ১১৭ আসনৰ ৰাজ্যখনত আপে ৯২ খন আসন জিকিছে। দিল্লীৰ বিধায়ক ৰাঘৱ চাদ্দাক আম আদমী পাৰ্টীয়ে পাঞ্জাবৰ পৰা ৰাজ্যসভালৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ৰাঘৱ চাদ্দাই সোমবাৰে মনোনয়ন দাখিল কৰে। চাদ্দাৰ বয়স ৩৩ বছৰ। ৰাজ্যসভাত আটাইতকৈ কম বয়সীয়া সাংসদ হৈ পৰিব ৰাঘৱ। পূৰ্বে ৩২ বছৰীয়া অনুভৱ মোহান্তি ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ আছিল। ইয়াৰ উপৰিও ৩৩ বছৰীয়া বক্সাৰ মেৰী কম ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ। অৱশ্যে, বৰ্তমানৰ সদনত ৰাঘৱ চাদ্দা সৰ্বাধিক যুৱ সাংসদসকলৰ মাজৰ এজন হৈ পৰিব। পঞ্জাৱত বিপুল বিজয়ৰ পিছত আপে মুঠ ৫ খন আসন জিকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। ৰাঘৱ চাদ্দাকে ধৰি সকলো ৫ প্ৰাৰ্থীৰ ৰাজ্যসভাত উপস্থিত হোৱাটো প্ৰায় নিশ্চিত। ৰাঘৱ চাদ্দাই এটাৰ পিছত আন এটা ৰেকৰ্ড ভাঙিছে৷ প্ৰথম ২২ বছৰত দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় মুখপাত্ৰ হোৱা প্ৰথম নেতা। ২৬ বছৰ বয়সত ৰাজনীতিক হিচাপে কাম আৰম্ভ কৰিছে। আম আদমী পাৰ্টিত কোষাধ্যক্ষ হিচাপে কাম কৰি আয়কৰ জাননী কেইবাবাৰো পাইছিল। আয়কৰৰ মুখামুখিও হৈছে। ২০১৩ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত ৰাঘৱ চাদ্দা ইস্তাহাৰ সমিতিত আছিল। ৰাঘৱ চাদ্দাক অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ ঘনিষ্ঠ বুলি গণ্য কৰা হয়। ২০২০ চনত দিল্লীত বিজয়ৰ পিছত ৰাঘৱ চাদ্দাক দিল্লী ৱাটাৰ ব’ৰ্ডৰ উপাধ্যক্ষ কৰা হৈছিল। তাৰ পিছতে আপৰ টিকটত যোৱা বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰি ৰাজেন্দ্ৰ নগৰ বিধানসভাৰ পৰা বিধায়ক নিৰ্বাচিত হয়৷ পঞ্জাৱৰ নিৰ্বাচনত ৰাঘৱ চাদ্দাক তত্বাৱধায়ক হিচাপে প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। ৰাঘৱ চাদ্দা পঞ্জাৱ নিৰ্বাচনত দলৰ ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰিছিল। ৰাঘৱে পাঞ্জাব নিৰ্বাচনত বিৰোধীৰ বিৰুদ্ধে আক্ৰমণাত্মক আছিল। ৰাঘৱে চৰণজিৎ সিং চান্নীৰ বিৰুদ্ধে বালি মাফিয়াৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকাৰ অভিযোগ আনিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে