February 2, 2023, 4:01 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ৰেলৱে প্লেটফৰ্মত কাপোৰ ধোৱা দলিত মুন্নী ৰজকে খেলিব বিধান পৰিষদৰ নিৰ্বাচন

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 30, 2022
  • 19 Time View

পাটনাঃ বিহাৰৰ ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দল চমুকৈ আৰজেডিৰ টিকটত বিধান পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব এগৰাকী অখ্যাত মহিলাই৷ আজি আৰজেডিয়ে ঘোষণা কৰা তালিকা অনুসৰি আগন্তুক বিধান পৰিষদত মহম্মদ কাৰি ছোহাইব, মুন্নী ৰজক আৰু অশোক কুমাৰ পাণ্ড প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। সোমবাৰে আৰজেডিৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যালয়ত এখন সংবাদমেলত দলটোৰ ৰাজ্যিক সভাপতি জগদানন্দ সিঙে প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা কৰে৷ প্ৰাৰ্থী ঘোষণাৈৰ পিছতে মুন্নী ৰজকক লৈ ব্যাপক চৰ্চা হয়৷ কিছুদিন পূৰ্বে লালু যাদৱৰ বাসগৃহত চিবিআইৰ অভিযানৰ সময়ত প্ৰতিবাদ কৰিছিল মুন্নী ৰজকে৷

আৰজেডিয়ে কয় যে দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি লালু প্ৰসাদজীৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি বিহাৰ বিধানসভাৰ বিৰোধী দলৰ নেতা তেজস্বী যাদৱে বিধান পৰিষদৰ দ্বিবাৰ্ষিক নিৰ্বাচন ২০২২ৰ বাবে মহম্মদ কাৰি ছোহাইব, মুন্নী ৰজক আৰু অশোক কুমাৰ পাণ্ডেক আৰজেডিৰ পৰা প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে।

আৰজেডিয়ে পাটনাত দলৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যালয়ত এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰিছিল য’ত দলটোৰ ৰাজ্যিক সভাপতি জগদানন্দ সিঙে নামবোৰ ঘোষণা কৰিছিল। অনুষ্ঠানটোত দলৰ মুখপাত্ৰ শক্তি সিং যাদৱ আৰু চিত্তৰঞ্জন গগনও উপস্থিত আছিল।

আৰজেডিয়ে মুন্নী দেৱীক বিধান পৰিষদলৈ টিকট দিছে। মহিলা কোষৰ সাধাৰণ সম্পাদকো। যোৱা কেইদিনমানত লালু যাদৱৰ ঘৰত চিবিআইৰ অভিযানৰ সময়ত মুন্নী দেৱীয়ে গোটেই দিনটো চিবিআইৰ বিৰুদ্ধে শ্ল’গান দিয়া পৰিলক্ষিত হৈছিল। দলটোৱে এতিয়া মুন্নীক বিধান পৰিষদলৈ পঠোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

এটা টুইটযোগে লালু পুত্ৰ তেজ প্ৰতাপ যাদৱে মুন্নী দেৱীৰ বিষয়ে কয় যে ৰে’লৱে প্লেটফৰ্মত মানুহৰ কাপোৰ ধুৱে। মুন্নী দেৱীৰ ফটো টুইট কৰি মুখখনেই উত্তৰ বুলি কয়।

বিধান পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে আৰজেডিৰ প্ৰাৰ্থীসকলৰ ভিতৰত মহম্মদ কাৰি ছোহাইব মুজাফ্ফৰপুৰ জিলাৰ। অশোক কুমাৰ পাণ্ডে ৰোহতাছ জিলাৰ আৰু মুন্নী দেৱী পাটনা জিলাৰ আলিপুৰ গাঁৱৰ বাসিন্দা।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে