February 1, 2023, 2:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া পুৰস্কাৰ ঘোষণা, পুৰস্কাৰ প্ৰাপ্তৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা ইয়াত পাব

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 22, 2020
  • 106 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশৰ ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ে শুকুৰবাৰে ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া পুৰস্কাৰসমূহ ঘোষণা কৰিছে৷ দেশৰ ক্ৰীড়া জতগৰ সৰ্বাচ্ছ সন্মান ৰাজীৱ গান্ধী খেল ৰত্ন এৱাৰ্ড, অৰ্জুন এৱাৰ্ড, দ্ৰোণচাৰ্য এৱাৰ্ডকে ধৰি সকলো এৱাৰ্ড ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ে ঘোষণা কৰে৷ দেশৰ ক্ৰীড়া জতগৰ সৰ্বাচ্ছ সন্মান ৰাজীৱ গান্ধী খেল ৰত্ন ক্ৰিকেটাৰ ৰোহিত শৰ্মাসহ ৫গৰাকীক প্ৰদান কৰা হৈছে৷ অসম সন্তান মহিলা বক্সাৰ লাভলীনা বৰগােহাঁইক অৰ্জুন বঁটা প্ৰদান কৰা হৈছে৷ ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয় ঘোষিত ক্ৰীড়াৰ সন্মান প্ৰদান কাৰ খেলুৱৈসকলৰ তালিকাখন তলত উল্লেখ কৰা হৈছে৷

(1) RAJIV GANDHI KHEL RATNA AWARD

Shri Rohit Sharma, Cricket

Shri Mariyappan T., Para Athletics

Ms. Manika Batra, Table Tennis

Ms. Vinesh, Wrestling

Ms. Rani, Hockey

(2) DRONACHARYA AWARD (Life- Time Category)

Shri Dharmendra Tiwary, Archery

Shri Purushotham Rai, Athletics

Shri Shiv Singh, Boxing

Shri Romesh Pathania, Hockey

Shri Krishan Kumar Hooda, Kabaddi

Shri Vijay Bhalchandra Munishwar, Para Powerlifting

Shri Naresh Kumar, Tennis

Shri Om Parkash Dahiya, Wrestling

(3) DRONACHARYA AWARD (Regular Category)

Shri Jude Felix Sebastian, Hockey

Shri Yogesh Malviya, Mallakhamb

Shri Jaspal Rana, Shooting

Shri Kuldeep Kumar Handoo, Wushu

Shri Gaurav Khanna, Para Badminton

(4) ARJUNA AWARD

Shri Atanu Das, Archery

Ms. Dutee Chand, Athletics

Shri Satwik Sairaj Rankireddy, Badminton

Shri Chirag Chandrasekhar Shetty, Badminton

Shri Vishesh Bhriguvanshi, Basketball

Subedar Manish Kaushik, Boxing

Ms. Lovlina Borgohain, Boxing

Shri Ishant Sharma, Cricket

Ms. Deepti Sharma, Cricket

Shri Sawant Ajay Anant, Equestrian

Shri Sandesh Jhingan, Football

Ms. Aditi Ashok, Golf

Shri Akashdeep Singh, Hockey

Ms. Deepika, Hockey

Shri Deepak, Kabaddi

Shri Kale Sarika Sudhakar, Kho Kho

Shri Dattu Baban Bhokanal, Rowing

Ms. Manu Bhaker, Shooting

Shri Saurabh Chaudhary, Shooting

Ms. Madhurika Suhas Patkar, Table Tennis

Shri Divij Sharan, Tennis

Shri Shiva Keshavan, Winter Sports

Ms. Divya Kakran, Wrestling

Shri Rahul Aware, Wrestling

Shri Suyash Narayan Jadhav, Para Swimming

Shri Sandeep, Para Athletics

Shri Manish Narwal, Para Shooting

(5) DHYAN CHAND AWARD

Shri Kuldip Singh Bhullar, Athletics

Ms. Jincy Philips, Athletics

Shri Pradeep Shrikrishna Gandhe, Badminton

Ms. Trupti Murgunde, Badminton

Ms. N. Usha, Boxing

Shri Lakha Singh, Boxing

Shri Sukhvinder Singh Sandhu, Football

Shri Ajit Singh, Hockey

Shri Manpreet Singh, Kabaddi

Shri J. Ranjith Kumar, Para Athletics

Shri Satyaprakash Tiwari, Para Badminton

Shri Manjeet Singh, Rowing

Late Shri Sachin Nag, Swimming

Shri Nandan P Bal, Tennis

Shri Netarpal Hooda, Wrestling

(6) TENZING NORGAY NATIONAL ADVENTURE AWARDS 2019

Ms. Anita Devi, Land Adventure

Col. Sarfraz Singh, Land Adventure

Shri Taka Tamut, Land Adventure

Shri Narender Singh, Land Adventure

Shri Keval Hiren Kakka, Land Adventure

Shri Satendra Singh, Water Adventure

Shri Gajanand Yadava, Air Adventure

Late Shri Magan Bissa, Life Time Achievement

(7) MAULANA ABUL KALAM AZAD (MAKA) TROPHY

Panjab University, Chandigarh

(8) RASHTRIYA KHEL PROTSAHAN PURUSKAR

Identification and Nurturing of Budding and Young Talent

  1. Lakshya Institute
  2. Army Sports Institute

Encouragement to sports through Corporate Social Responsibility

Oil and Natural Gas Corporation (ONGC) Ltd.

Employment of sportspersons and sports welfare measures

Air Force Sports Control Board

Sports for Development

International Institute of Sports Management (IISM)

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে