February 9, 2023, 1:01 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত আপৰ কাক ভোট দিয়াৰ সিদ্ধান্ত? জানক আপুনিও…

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 16, 2022
  • 37 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দিল্লী আৰু পঞ্জাৱৰ শাসকীয় দল আম আদমী পাৰ্টীয়ে ২০২২ চনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত কোনগৰাকী প্ৰাৰ্থীক ভোটদান কৰিব এইলৈ শেহতীয়াকৈ সিদ্ধান্ত লৈছে৷ শনিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ ঘৰত আম আদমী পাৰ্টিৰ ৰাজনৈতিক পৰিক্ৰমা সমিতিৰে (পিএচি) এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। এই বৈঠকত ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছিল। ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত ভোটদানৰ বিষয়ে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পিছত, ঘোষণা কৰা হৈছে যে দলটোৱে সামূহিক বিৰোধী দলৰ প্ৰাৰ্থী যশৱন্ত সিনহাক সমৰ্থন কৰিব।

ৰাজনৈতিক পৰিক্ৰমা সমিতিৰ বৈঠকত অৰবিন্দ কেজৰিৱাল, মনীষ চিছোদিয়া, পংকজ গুপ্তা, ৰাঘৱ চাড্ডা, আতিশী, সঞ্জয় সিং, দুৰ্গেশ পাঠক, ৰাখী বিদলান, এন ডি গুপ্তা উপস্থিত আছিল। দুখন ৰাজ্যৰ (দিল্লী আৰু পঞ্জাৱ) চৰকাৰৰ সৈতে আপ হৈছে একমাত্ৰ অ-বিজেপি, অ-কংগ্ৰেছী দল।
আম আদমী পাৰ্টিৰ এই দুখন ৰাজ্যৰ পৰা ৰাজ্যসভাৰ ১০ জন সাংসদ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে দিল্লীৰ তিনিজন আৰু পঞ্জাৱৰ সাতজন। দলটোৰ পঞ্জাৱত ৯২ জন, দিল্লীত ৬২ জন আৰু গোৱাত দুজন বিধায়ক আছে। ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বাবে ভোটদান সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে