January 30, 2023, 7:47 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ৰাজ্যৰ শতাধিক বিশিষ্ট কবিৰ কবিতাৰে মুখৰিত লিডু

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 6, 2022
  • 93 Time View

মাৰ্ঘেৰিটাৰ পৰা ফাইজুৰ ৰহমানঃ ৰঙালী বিহুলৈ মাত্ৰ কেইটামান দিন। ঢোলৰ গুমগুমণি পেপাৰ টিহিতি মাতত ৰজন-জনাইছে ৰাজ্যৰ চৌপাশ। চ’তৰ অন্তিম ক্ষণত সীমান্তৱৰ্তী পাটকাই পৰ্বতৰ পাদদেশস্থিত লিডুত অনুষ্ঠিত হয় চ’তৰ এটি কবিতাৰ দুপৰীয়া শীৰ্ষক কবি সমাৰোহ। লিডু মহাবিদ্যালয়ৰ ৰূপালী জয়ন্তী বৰ্ষ উপলক্ষে কাব্যধ্বনি অসমৰ সহযোগত লিডু মহাবিদ্যালয় প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত কবি সমাৰোহত গুৱাহাটী গোলাঘাট যোৰহাট শিৱসাগৰ নলবাৰীকে ধৰি ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ শতাধিক নবীন-প্ৰবীণ তথা জনপ্ৰিয় কবিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰি কবিতা পাঠেৰে অনুষ্ঠানটো মুখৰিত কৰি তোলে। কাব্যধ্বনি অসমৰ সভাপতি ড০ ৰঞ্জিত দত্তৰ সঞ্চালনাত অনুষ্ঠিত অনুষ্ঠানটোত সমাজজীৱন সাহিত্য ক্ষেত্ৰ সাংস্কৃতিক ক্ষেত্ৰ আদিলৈ বিশেষ অৱদান আগবঢ়োৱা মামনি ডেকা, জগত চাংমাই, ড০ দিপালী বৰপুজাৰী, চুফাতি পমুং মিলি, ৰাণাজ্যোতি নেওগ, দেৱজিৎ বৰাক সম্বৰ্ধনা জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে