February 1, 2023, 1:16 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ৰাজ্যৰ পৰিবহণ বিভাগত চাৰখাৰ হৈছে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ সপোন…

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 19, 2020
  • 117 Time View

বঙাইগাঁওঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ গঢ়াৰ সপোন দেখিলেও বাস্তৱত সেয়া কিমান সম্ভৱ হৈছে সেই প্ৰশ্নই এতিয়া গুৰুত্বপূৰ্ণ বিবেচিত হৈছে। ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ অধীনত ৰাজ্য আৰু দেশৰ চৰকাৰী বিভাগসমূহত কেছলেছ লেনদেনৰ কথা সদৰী কৰিলেও প্ৰকৃততে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ এই সপোন ভেকোঁভাওনা হৈহে পৰিছে। চলিত বৰ্ষৰ ১ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ৰাজ্যৰ পৰিবহন বিভাগে বানিজ্যিক বাহনৰ জৰিমণাৰ লগতে বিভাগৰ যাৱতীয় কামৰ লেনদেন কেছলেছ ব্যৱস্থাৰে সম্পন্ন হ’ব বুলি এক জাননী জাৰি কৰিছিল৷

কিন্তু এই জাননী জাৰি কৰাৰ পিছতো এতিয়া হাৰাশাস্তিৰ সন্মুখীন হৈছে বাহনৰ গৰাকী আৰু সৰ্বসাধাৰণ ৰাইজ। কিয়নো এতিয়াও অনলাইন কেচলেছ ব্যৱস্থা আৰম্ভই হোৱা নাই জিলা পৰিবহণ বিভাগৰ কাৰ্যালয়ত। অনলাইন কেচলেচ ব্যৱস্থা নথকাত সম্প্ৰতি প্ৰায় এমাহ ধৰি শ শ বাহন বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহন বিভাগৰ কাৰ্য্যালয়ৰ লগতে বিভিন্ন আৰক্ষী থানা আৰু আৰক্ষী চকীত আৱদ্ধ হৈ আছে।

ইফালে লিখিতভাৱে নগদ ধন লোৱাৰ কোনো নিৰ্দেশনা নথকাত পৰিবহন বিভাগৰ কৰ্মচাৰী সকলেও বিপাঙত পৰিছে৷ যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত জব্দ হোৱা বাহন সমুহ মোকলাব নোৱাৰি এক প্ৰকাৰ পানীত হাঁহ নচৰা অৱস্থা হৈছে গৰাকীৰ। বিভাগে বাহন ৰখাই থোৱাৰ পিছত মাহিলী কিস্তি পৰিশোধ কৰা আৰু ৰোড টেক্স দিয়াৰ ক্ষেত্ৰতো অপাৰগ হৈ পৰিছে বাহনৰ গৰাকীসকল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে