February 2, 2023, 3:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ৰাজহুৱা শ্মশানৰ ভূমি বিবাদক কেন্দ্ৰ কৰি নগাঁৱৰ ৰজাগাঁৱত উত্তেজনা, চৰকাৰী আঁচনি লণ্ড ভণ্ড

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 21, 2020
  • 127 Time View

কামপুৰঃ ৰাজহুৱা শ্মশানৰ ভূমি বিবাদক কেন্দ্ৰ কৰি নগাৱৰ ৰজাগাৱৰ মাখন বস্তিত সৃষ্টি হয় তীব্ৰ উত্তেজনাৰ। অঞ্চলটোৰ দুই শতাধিক ৰাইজে সমদল উলিয়াই ‘আমাৰ শ্মশান লাগিবই’, ‘পূজা ৰায় হায় হায়’, ‘উত্তম ৰায়ৰ গুণ্ডাগিৰি নচলিব’ আদি শ্ল’গানেৰে মাখন গাঁৱৰ ৰাজপথ উত্তাল কৰি তোলে।

উল্লেখ্য যে এটা পৰিয়ালে মাখন বস্তিৰ শ্মশান গৃহ নিৰ্মাণৰ বাবে ৰখা ইটা, ৰড, চিমেন্ট আৰু টিঙৰ চালি লণ্ড ভণ্ড কৰি পানীত পেলাই দিয়ে৷ ১৯৪২ চনৰ পৰাই শ্মশান হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা উক্ত ঠাইত চৌহদৰ ৱাল আৰু শ্মশান ঘৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ জুৰিৰপাৰ গাঁও পঞ্চায়তে চাৰি লাখ টকা আবন্টন দিয়াৰ পিচতেই দুইপক্ষৰ মাজত খণ্ড যুদ্ধ তীব্ৰতৰ হৈ পৰে৷ প্ৰায় দুই বিঘা মাটিৰ ওচৰতে থকা পূজা ৰায় নামৰ মহিলা গৰাকীৰ মাটিখিনি তেওঁলোকৰ বুলি দাবী কৰাৰ লগতে চাৰিজন লোকে মহিলা সকলক অশালীন ব্যৱহাৰ কৰাৰ অভিযোগ তুলি কচুৱা থানাত গোচৰ তৰাত জাঙোৰ খাই উঠে ৰাইজ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে