May 25, 2022, 11:46 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ৰাজনৈতিক হোম-কোৱাৰাণ্টাইনত হাগ্ৰামা, সংগ ত্যাগ কৰিব চন্দন ব্ৰহ্ময়ো

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 9, 2020
  • 307 Time View

গুৱাহাটীঃ হাগ্ৰামা মহিলাৰী অকলশৰীয়া হ’ব নেকি? লাহে লাহে তেওঁৰ সংগ এৰিছে একালৰ ঘনিষ্ঠ সতীৰ্থই৷ বিগত প্ৰায় ২০ বছৰ ধৰি একেলগে কাম কৰা সতীৰ্থ সকলেও হাগ্ৰামাৰ পৰা আতৰি ফুৰিছে৷ আনটো বাদেই তেওঁৰ অতি ঘনিষ্ঠ চন্দন ব্ৰহ্ময়ো সম্প্ৰতি বিপিএফ ত্যাগ কৰি বিজেপিত যোগদান কৰিবলৈ মন মেলিছে৷

মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ঘনিষ্ঠ সুত্ৰৰ মতে, নিজৰ সমষ্টি বচাই ৰাখিবৰ বাবে শেষ মুহূৰ্তত ২০২১ চনৰ নিৰ্বাচনত চন্দন ব্ৰহ্মই বিজেপিৰ টিকটত নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হ’ব পাৰে৷ ইফালে তামুলপুৰৰ বিপিএফ বিধায়ক ইমানুৱেল মুছাহাৰীয়ে দল ত্যাগ কৰি বিজেপিত যেগদানৰ প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ কৰিছে৷ খবৰ অনুযায়ী বিপিএফ নেতা তথা মন্ত্ৰী ৰিহণ দৈমাৰীয়েও বিজেপিৰ শীৰ্ষ মহলৰ লগত যোগাযোগ অব্যাহত ৰাখিছে৷

হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ লগত প্ৰমিলা ৰাণী ব্ৰহ্ম, খাম্ফা বৰগয়াৰী, সাংসদ বিশ্বজিৎ দৈমাৰীৰ বাহিৰে শক্তিশালী আন কোনো নেতা নাই বুলিয়েই একাংশই ক’ব খোজে৷ বিজেপিৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ শেহতীয়া কাম-কাজত অসন্তুষ্ট৷ বিশেষকৈ বিটিচিত ৰাজ্যপালৰ শাসন জাৰি কৰাৰ পিছত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ স্থিতি আৰু বিপিএফে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ত গোচৰ ৰুজু কৰা বিষয়টোৱে বিপিএফ আৰু বিজেপিৰ মাজত ব্যৱধান বঢ়াই তুলিছে৷

অহা বুধবাৰে উক্ত বিষয়ত ন্যায়ালয়ত শুনানী অনুষ্ঠিত হ’ব৷ বিপিএফৰ হৈ অধিবক্তা নিলয় দত্তই যুক্তি প্ৰদৰ্শন কৰিব৷ অৱশ্যে বিপিএফক বাদ দি বিটিচিত সক্ৰিয় হৈ থকা ইউপিপিএল, গণ সুৰক্ষা পাৰ্টী, সন্মিলিত জনগোষ্ঠীয় সংগ্ৰাম সমিতিকে ধৰি কেইবাটাও সংগঠনে ৰাজ্যপালৰ শাসনৰ সপক্ষে মত পোষণ কৰিছে৷ একাংশ ৰাজনৈতিক কৰ্মীয়ে হাগ্ৰামা মহিলাৰী আৰু বিপিএফৰ নেতা-কৰ্মীৰ বিৰুদ্ধে কেইবাখনো আৰক্ষী থানাত গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷

আশ্বৰ্যজনকভাৱে সকলো সময়তে মিডিয়াৰ সন্মুখত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিবলৈ সক্ৰিয় হৈ থকা হাগ্ৰামা মহিলাৰী এতিয়া গৃহবন্দী হৈ পৰিছে৷ নিজৰ ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিৰ বাহিৰে মহিলাৰীয়ে বৰ্তমান কাকো সাক্ষাৎ দিয়া নাই৷ অলপতে কোকৰাঝাৰলৈ যোৱা মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ লগতো হাগ্ৰামাৰ দেখা-সাক্ষাৎ হোৱা নাছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ হাগ্ৰামাই নিজৰ দেৱৰগাঁৱত থকা বাসগৃহতে বৰ্তমান নিজকে ৰাজনৈতিক হোম-কোৱাৰাণ্টাইন কৰি ৰাখিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে