May 25, 2022, 11:38 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ৰাছিয়াৰ হৈ চোৰাংচোৱা কৰাৰ সন্দেহত পোলেণ্ডত স্পেনিছ সাংবাদিকক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 4, 2022
  • 62 Time View

আভ্যন্তৰীণ সুৰক্ষা সংস্থাই (এবিডব্লিউ) শুকুৰবাৰে কয় যে পোলেণ্ডে ৰাছিয়াৰ হৈ চোৰাংচোৱা কৰাৰ সন্দেহত এজন স্পেনীয় নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ দোষী সাব্যস্ত হ’লে ১০ বছৰৰ কাৰাদণ্ড হ’ব পাৰে।

ৰাছিয়াৰ সামৰিক চোৰাংচোৱা সংস্থা (জিআৰইউ)ৰ এজেণ্ট হিচাপে চিনাক্ত কৰা লোকজনক দেওবাৰে নিশা ইউক্ৰেইন-পোলেণ্ডৰ সীমান্তৰ ওচৰৰ প্ৰজেমিছলত আটক কৰা হৈছে৷ লোকজন ৰাছিয়ান মূলৰ আছিল।

স্পেনিছ অধিবক্তাই পাবলো গঞ্জালেজ বুলি কয়৷ অনলাইন বাতৰি কাকত পাব্লিকো আৰু টিভি ষ্টেচন লা-চেক্সটাকে ধৰি কেইবাটাও স্পেনিছ সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদক কৰাৰ লগতে বিভিন্ন সংস্থাই তাৎক্ষণিকভাৱে মুক্তিৰ দাবী জনায়। বাতৰি কাকত পাব্লিকো আৰু টিভি ষ্টেচন লা-চেক্সটাকে গঞ্জালেজক তেওঁলোকৰ সৈতে কাম কৰা বুলি স্বীকৃতি দিছে।

গঞ্জালেজৰ পত্নী অইহানা গইৰিয়েনাই ৰয়টাৰক কয় যে সোমবাৰে তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিষয়ে ক’বলৈ ফোন কৰাৰ পিছৰে পৰা তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থাপ হোৱা নাই৷

গঞ্জালেজৰ পত্নী অইহানা গইৰিয়েনাই কয় যে স্পেইনৰ চিএনআই চোৰাংচোৱা সংস্থাৰ আঠজন বিষয়া ঘৰলৈ আহিছিল আৰু বুজাইছিল যে তাইৰ স্বামীক ইউক্ৰেইনৰ স্বাৰ্থৰ বিৰুদ্ধে কাম কৰাৰ সন্দেহত আটক কৰা হৈছে৷ তিনি মাহলৈকে জিম্মাত ৰখা হ’ব। গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছৰে পৰা তেওঁৰ বাহিৰৰ পৃথিৱীৰ সৈতে কোনো আইনী সহায় বা যোগাযোগ নাই৷ স্বামীক লগ কৰিবলৈ অনুমতি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এজন “অসুবিধাজনক” সাংবাদিক হোৱাৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে