January 30, 2023, 7:53 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পিছতে, ভাৰতে ইউক্ৰেইনত বাস কৰা নাগৰিকক দিলে পৰামৰ্শ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, February 24, 2022
  • 83 Time View

ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনক আক্ৰমণ কৰাৰ পিছৰে পৰা ইউক্ৰেইনত বসবাস কৰা ভাৰতীয় লোকক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ৷ ইতিমধ্যে ২৪১ যাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা হৈছে দিল্লীলৈ৷ এতিয়াও কমেও ২০ হাজাৰ ভাৰতীয় আৱদ্ধ হৈ আছে ইউক্ৰেইনত৷ ইয়াৰ মাজতে আজি ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় দূতাবাসে ভাৰতীয়ৰ বাবে এটা পৰামৰ্শ জাৰী কৰিছে৷ ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলৰ বাবে ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় দূতাবাসে এটা পৰামৰ্শ জাৰী কৰি ইউক্ৰেইনৰ পৰিস্থিতি যথেষ্ট অনিশ্চিত বুলি কোৱা হৈছে। পৰামৰ্শত কোৱা হৈছে যে অনুগ্ৰহ কৰি শান্ত থাকক আৰু আপুনি য’তেই থাকক সুৰক্ষিত থাকক। যিসকলে কিয়েভ চহৰ ভ্ৰমণ কৰি আছে আৰু যিসকল পশ্চিম কিয়েভৰ পৰা আহিছে তেওঁলোকে বাস কৰা চহৰলৈ উভতি যাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।দূতাবাসে কৈছে যে নাগৰিকসকলক অধিক তথ্য আৰু পৰামৰ্শ জাৰী কৰা হ’ব। বৃহস্পতিবাৰে ১৮২ ভাৰতীয় নাগৰিকক কঢ়িয়াই নিয়া চুবাৰ ইউক্ৰেইন এয়াৰলাইনছৰ এখন বিমান ইউক্ৰেইনৰ পৰা দিল্লীত উপস্থিত হয়। তাৰ আগতে এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ এখন বিমানেৰে ইউক্ৰেইনৰ পৰা ২৪২ জন ভাৰতীয় নাগৰিকক অনা হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে