May 25, 2022, 12:06 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পিছতে, ভাৰতে ইউক্ৰেইনত বাস কৰা নাগৰিকক দিলে পৰামৰ্শ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, February 24, 2022
  • 47 Time View

ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনক আক্ৰমণ কৰাৰ পিছৰে পৰা ইউক্ৰেইনত বসবাস কৰা ভাৰতীয় লোকক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ৷ ইতিমধ্যে ২৪১ যাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা হৈছে দিল্লীলৈ৷ এতিয়াও কমেও ২০ হাজাৰ ভাৰতীয় আৱদ্ধ হৈ আছে ইউক্ৰেইনত৷ ইয়াৰ মাজতে আজি ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় দূতাবাসে ভাৰতীয়ৰ বাবে এটা পৰামৰ্শ জাৰী কৰিছে৷ ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলৰ বাবে ইউক্ৰেইনত থকা ভাৰতীয় দূতাবাসে এটা পৰামৰ্শ জাৰী কৰি ইউক্ৰেইনৰ পৰিস্থিতি যথেষ্ট অনিশ্চিত বুলি কোৱা হৈছে। পৰামৰ্শত কোৱা হৈছে যে অনুগ্ৰহ কৰি শান্ত থাকক আৰু আপুনি য’তেই থাকক সুৰক্ষিত থাকক। যিসকলে কিয়েভ চহৰ ভ্ৰমণ কৰি আছে আৰু যিসকল পশ্চিম কিয়েভৰ পৰা আহিছে তেওঁলোকে বাস কৰা চহৰলৈ উভতি যাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।দূতাবাসে কৈছে যে নাগৰিকসকলক অধিক তথ্য আৰু পৰামৰ্শ জাৰী কৰা হ’ব। বৃহস্পতিবাৰে ১৮২ ভাৰতীয় নাগৰিকক কঢ়িয়াই নিয়া চুবাৰ ইউক্ৰেইন এয়াৰলাইনছৰ এখন বিমান ইউক্ৰেইনৰ পৰা দিল্লীত উপস্থিত হয়। তাৰ আগতে এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ এখন বিমানেৰে ইউক্ৰেইনৰ পৰা ২৪২ জন ভাৰতীয় নাগৰিকক অনা হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে