February 2, 2023, 4:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ৰহা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত বিদায় সভা সম্পন্ন

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 10, 2022
  • 40 Time View

বেবেজীয়াঃ দক্ষিণ-পশ্চিম নগাঁৱৰ ঐতিহ্যমণ্ডিত তথা শতবৰ্ষ গৰকা শিক্ষানুষ্ঠান ৰহা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত শুকুৰবাৰে এখন বিদায় সভা অনুষ্ঠিত হয়। বিদ্যালয়ৰ অধ‍্যক্ষ বিজয়লক্ষ্মী শৰ্মাৰ পৌৰোহিত‍্যত অনুষ্ঠিত হোৱা উক্ত সভাত বিদ্যালয়খনৰ তিনিগৰাকী কৃতী শিক্ষক দেৱজ‍্যোতি বৰুৱা, নিকুঞ্জ মেধি আৰু ইলা বৰদলৈক আনুষ্ঠানিকভাৱে বিদায় সম্ভাষণ জনায় বিদ‍্যালয়খনৰ শিক্ষক-কৰ্মচাৰীবৃন্দই। ৰহা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ‍্যালয়ৰ ষ্টাফ কাউন্সিলৰ সম্পাদক চন্দনজ‍্যোতি ভূঞাই আঁত ধৰা তথা বিদ্যালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত বহুকেইজন অধ‍্যক্ষ আৰু শিক্ষক-কৰ্মচাৰী উপস্থিত থকা গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ সভাখনত বিদায়ী শিক্ষক কেইজনৰ শিক্ষকতা জীৱনৰ নিভাঁজ কৰ্মৰাজিৰ বিষয়ে কৰ্মৰত শিক্ষক পৰিয়ালৰ পৰা জ‍্যেষ্ঠ শিক্ষক দিলীপ ৰাজখোৱা, মৃগাংক বৰা, নিৱেদিতা ভূঞা, ৰূপশিখা তামুলী আৰু স্বপ্না লাহনৰ লগতে বিদ্যালয়খনৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত অধ‍্যক্ষ, বিশিষ্ট শিক্ষাবিদ হিৰণ্য নাৰায়ণ বৰা আৰু কমল চন্দ্ৰ শৰ্মাই আলোকপাত কৰে। বিদায়ী শিক্ষক কেইজনক শিক্ষানুষ্ঠানৰ শিক্ষক-কৰ্মচাৰী পৰিষদৰ পৰা গামোচা, দৌল শৰাই, পোছাক, গ্ৰন্থৰ টোপোলা আৰু সম্বৰ্ধনা পত্ৰৰে আনুষ্ঠানিকভাৱে বিদায় সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে