May 25, 2022, 11:52 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ৰয়েল বেংগল টাইগাৰ ‘শীলা’ই জন্ম দিয়া ৫টা পোৱালীৰ ভিতৰত এটাৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 25, 2022
  • 52 Time View

বিগত ১০ মাৰ্চত বেংগল চাফাৰি পাৰ্কত ৰয়েল বেংগল টাইগাৰ ‘শীলা’ই ৫টা পোৱালী প্ৰসৱ কৰিছিল৷ চৰ্চিত শীলাই ইয়াৰ পূৰ্বে ৫টা সন্তান জন্ম দিছে৷ শীলাই জন্মদিয়া পোৱালীৰ সংখ্যা ১০টালৈ বৃদ্ধি হৈছিল৷ ৰয়েল বেংগল টাইগাৰ ‘শীলা’ই বেংগল চাফাৰি পাৰ্কৰ এখন গাঁৱত পাঁচটা পোৱালী জন্ম দিয়ে৷ পাঁচোটা পোৱালী আৰু মাতৃ শীলা সকলোৰে স্বাস্থ্য ভাল আছিল। কিন্তু ২৪টা দিনৰ মূৰকত এক দুখৰ খবৰ এই যে শীলাৰ এটি পোৱালীৰ মৃত্যু হৈছে৷ শীলাৰ এটা নৱজাতক পোৱালীৰ মৃত্যু হোৱা বুলি প্ৰকাশ কৰিছে বেংগল চাফাৰি পাৰ্ক কৰ্তৃপক্ষই। ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা নোহোৱা হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ ওজন কম থকা অৱস্থাতে জন্ম হোৱাৰ বাবে পোৱালীটোৰ মৃত্যু হোৱা বুলি কয় বেংগল চাফাৰি পাৰ্ক কৰ্তৃপক্ষই৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে