February 8, 2023, 9:41 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ৰঙিয়াৰ বিছেন্নালাৰ মহাবিষ্ণু যজ্ঞ মহোৎসৱত পূজা-অৰ্চনা ৰিণিকি ভূঞা শৰ্মাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 12, 2022
  • 101 Time View

ৰঙিয়াঃ ৰঙিয়াৰ বিছেন্নালাত অনুষ্ঠিত ৭৩ তম শ্ৰীশ্ৰী মহাবিষ্ণু যজ্ঞ মহোৎসৱত উপস্থিত থাকে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সহধৰ্মিনী ৰিণিকি ভূঞা শৰ্মা। ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানটোৰ পূৰ্ণ আহুতিত উপস্থিত হৈ ৰিণিকি ভূঞা শৰ্মা‌ই পূজা-অৰ্চনা কৰে। নামনি অসমৰ অন্যতম ধৰ্মীয় কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰি ৰিণিকি ভূঞাই সকলোৰে মংগল কামনাৰে প্ৰভু বিষ্ণুৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা জনায়। সহস্ৰাধিক ধৰ্মপ্ৰাণ ৰাইজ উপস্থিত থকা অনুষ্ঠানটোত তেওঁক গামোচা, জাপি আৰু শৰাইৰে সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। আনহাতে মহোৎসৱত স্থানীয় বিধায়ক তথা ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতাও অংশগ্ৰহণ কৰে। উল্লেখ্য যে, প্ৰতি বছৰে অনুষ্ঠিত যজ্ঞ মহোৎসৱত ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা সহস্ৰাধিক লোক উপস্থিত হৈ প্ৰভু বিষ্ণুৰ ওচৰত পূজা-অৰ্চনা কৰে। পাঁচদিনীয়া বিস্তৃত কাৰ্যসূচীৰে মহোৎসৱৰ পৰিবেশে বিৰাজ কৰা দেখা যায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে