February 9, 2023, 1:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

৭ আৰু ৮ বহাগত উৰিয়ামঘাটত ৩৩ সংখ্যক কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহু

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 16, 2022
  • 88 Time View

উৰিয়ামঘাটঃ ধনশিৰি মহকুমাৰ উৰিয়ামঘাট সাংস্কৃতিক আৰু ক্ৰীড়া সন্থাৰ উৰিয়ামঘাট ৰাজহুৱা খেলপথাৰত উৰিয়ামঘাট কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহুৰ সন্মিলন অহা ৭ আৰু ৮ বহাগত অনুষ্ঠিত হ’ব। ৰ্সব্বেশ্বৰ শইকীয়াক সভাপতি, ৰমেন শইকীয়াক সম্পাদক হিচাপে লৈ এখন উদযাপন সমিতি গঠন কৰা হৈছে। সন্মিলনত প্ৰথম দিনা বিহু পতাকা উত্তোলন আৰু শ্বহীদ তৰ্পণ কৰিব ক্ৰমে উৰিয়ামঘাট আঞ্চলিক সাংস্কৃতিক ও ক্ৰীড়া সন্থাৰ সভাপতি বিবেকানন্দ বসুমতাৰী আৰু উৰিয়ামঘাট কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহু সন্মিলনৰ সম্পাদক ৰমেন শইকীয়াই। উৰিয়ামঘাট খণ্ড বন বিষয়া মুনিন নাথে বৃক্ষৰোপণ কৰাৰ পিছতে প্ৰতিযোগিতা মঞ্চ উদ্বোধন কৰিব ৰেংমা সীমান্ত হাইস্কুলৰ প্ৰধান শিক্ষক অসীম শ্যামে। প্ৰথম দিনা ৰচনা, চিত্ৰাংকন কুইজ প্ৰতিযোগিতাৰ পিছতেই উৰিয়ামঘাট কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহুৰ অতীত সুঁৱৰী শীৰ্ষক মত-বিনিময় অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হ’ব। অনুষ্ঠানৰ পিছত মুকলি বিহু, বৰ বিহুৱতী, সৰু বিহুৱতী জেং বিহু, সৰু বিহুৱা আৰু মৌ কুঁৱৰী প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ব। প্ৰতিযোগীতা উদ্বোধন কৰিব উৰিয়ামঘাট আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়া ৰবীন্দ্ৰ বৰবৰুৱাই। বঁটা বিতৰণী আৰু সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানত সৰুপথাৰ সমষ্টিৰ বিধিয়ক বিশ্বজিৎ ফুকন, বড়ো কছাৰী কল্যাণ স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ ই.এম প্ৰদীপ স্বৰ্গীয়াৰী, ধনশিৰি মহকুমাৰ মহকুমা আৰক্ষী বিষয়া ত্ৰিনয়ন ভূঞা, সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যনিবাহক সদস্য শশধৰ গগৈ উপস্থিত থাকিব বুলি জানিব পৰা গৈছে। অন্তিম নিশা সদৌ অসম চুতীয়া ছাত্ৰৰ সভাপতি মহেন বৰাই উদ্বোধন কৰিবসাংস্কৃতিক সন্ধিয়া৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে