January 31, 2023, 11:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

৬ মাহৰ ভিতৰত নিৰ্বাচন কৰা হ’ব কংগ্ৰেছৰ নতুন অধ্যক্ষ, তেতিয়ালৈকে দায়িত্ব ছোনীয়া গান্ধীৰ হাতত…

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 149 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কংগ্ৰেছৰ পৰম্পৰাগত নেতৃত্বৰ বিৰুদ্ধে দলটোৰ ভিতৰচৰাত সৃষ্টি হোৱা বাক-বিবাদৰ পিছতে সোমবাৰে দিল্লীত অনুষ্ঠিত হয় কংগ্ৰেছ ৱৰ্কিং কমিটীৰ বৈঠক। প্ৰায় ৭ ঘণ্টা ধৰি চলা এই বৈঠকত দলৰ নেতৃত্ব প্ৰদানক লৈ আলোচনা হয়। জানিব পৰা মতে, এই বৈঠকতে কংগ্ৰেছে আগন্তুক ৬ মাহৰ ভিতৰত দলৰ অধ্যক্ষ নিৰ্বাচন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। তেতিয়ালৈকে ছোনীয়া গান্ধীয়েই কংগ্ৰেছৰ অন্তৱৰ্তীকালীন অধ্যক্ষ হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিব।

উল্লেখ্য যে, সমগ্ৰ দেশত কংগ্ৰেছৰ শোচনীয় অৱস্থাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দলটোৰ নেতৃত্ব গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ কোনো জ্যেষ্ঠ নেতাক অৰ্পণ কৰা সন্দৰ্ভত গুলাম নবী আজাদ, শশী থৰুৰ, কপিল চিব্বল আদি ভালেকেইজন জ্যেষ্ঠ নেতাই ছোনীয়া গান্ধীলৈ পত্ৰ লিখিছিল।

ইফালে সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, আজি অনুষ্ঠিত হোৱা দলৰ ৱৰ্কিং কমিটীৰ বৈঠকত ৰাহুল গান্ধীয়ে ছোনীয়ালৈ পত্ৰ লিখা নেতাসকলৰ বিজেপিৰ সৈতে মিলা-মিছা আছে বুলি মন্তব্য কৰে। কিন্তু মিডিয়াৰ এই বাতৰি ভুৱা বুলি কৈ ৰাহুলে তেনে কোনো মন্তব্য কৰা নাই বুলি পিছত কংগ্ৰেছে স্পষ্ট কৰি দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে