January 30, 2023, 8:38 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

৫ বছৰ ধৰি পলাই থকা হত্যাকাৰী আব্দুল আজিজ আৰক্ষীৰ জালত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 23, 2022
  • 144 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ পাঁচ বছৰ পূৰ্বে সংঘটিত হোৱা এক হত্যাকাণ্ডৰ মুল অভিযুক্তক নগাঁও আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ নগাঁও জিলাৰ উত্তৰ-পশ্চিম প্ৰান্তৰ আৰিমাৰী চৰৰ পৰা জুৰীয়া আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। জুৰীয়াৰ বালুচৰ ফুৰহানিআটি গাঁৱৰ আব্দুল আজিজক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম৷ ২০১৭ চনত মোজাম্মেল হক নামৰ এজন ব্যক্তিক মাটি-বাৰী সংক্ৰান্তিয় বিবাদৰ বাবে চতলমাৰি বিলত হানি খুচি হত্যা কৰিছিল আব্দুল আজিজে৷ হত্যাকাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত আৰক্ষীয়ে অনুুুুসন্ধান চলাই আব্দুল আজিজক অভিযুক্ত হিচাৰে চিনাক্ত কৰি ভাৰতীয় দণ্ড বিধিৰ ৪৪৭/৩২৬/৩০২ ধাৰাত ৭১/২০১৭ নম্বৰত এক গোচৰ পঞ্জীয়ণ কৰিছিল৷ হত্যাকাণ্ড সংঘটিত হোৱাৰ পিছৰে পৰা পলাতক অৱস্থাত আছিল আব্দুল আজিজ৷ সুদীৰ্ঘ পাঁচ বছৰ ধৰি আৰক্ষীৰ চকুত ধূলি দি পলাই ফুৰা আব্দুল আজিজক অৱশেষত এক গোপন সূত্ৰৰ পম খেদি জুৰীয়া আৰক্ষীয়ে আৰিমাৰী চৰৰ পৰা আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে