January 30, 2023, 8:10 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

৫ দিনীয়া কাৰ্যসূচীলৈ গুৱাহাটীত লোকসভাৰ অধ্যক্ষ ওম বিৰলা, কাইলৈ পৰিদৰ্শন কৰিব কামাখ্যা মন্দিৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 9, 2022
  • 67 Time View

৫ দিনীয়া কাৰ্যসূচী লৈ গুৱাহাটীত লোকসভাৰ অধ্যক্ষ ওম বিৰলা৷ কাইলৈ পুৱা ৯ বজাত কমনৱেলথ সংসদীয় সংস্থাৰ কাৰ্যনিৰ্বাহক মুকলি কৰিব বিৰলাই৷ তাৰ পিছতে ১১ বজাত কামাখ্যা মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰিব৷ আবেলি ৪ বাতি ৩০ মিনিটত মাছখোৱা সাংস্কৃতিক প্ৰকল্পত বিশেষ অনুষ্ঠানত অংশ ল’ব৷ ১১ এপ্ৰিলত কমনৱেলথ সংসদীয় সংস্থাৰ ভাৰতীয় ক্ষেত্ৰৰ অষ্টম সন্মিলন মুকলি কৰিব৷ ১১ এপ্ৰিলত আন কেইবাটাও অনুষ্ঠানত অংশ গ্ৰহণ কৰিব৷ ১২ এপ্ৰিলৰ ১২ বাজি ৩০ মিনিটত কমনৱেলথ সংসদীয় সংস্থাৰ সন্মিলনত অংশ লৈ ১২ এপ্ৰিলৰ সন্ধিয়া ৬ বাজি ২০ মিনিটত দিল্লীলৈ উৰা মাৰিব৷ আজি গুৱাহাটী বিমানবন্দৰত ওম বিৰলাক আদৰণি জনাই বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিশ্বজিৎ দৈমাৰীয়ে৷ কমনৱেলথ সংসদীয় সংস্থাৰ (চিপিএ) সন্মিলত অংশ লোৱাৰ উদ্দেশ্যে ওম বিৰলাই গুৱাহাটীত উপস্থিত হয়৷ সমগ্ৰ কমনৱেলথত ১৭ হাজাৰ সাংসদ আৰু ১৮০ খন সংসদীয় পৰম্পৰাৰ দেশ জড়িত হৈ আছে৷ ইতিমধ্যে কমনৱেলথ সংসদীয় সংস্থাৰ ৰাজহুৱা একাউণ্টেণ্ট চমুকৈ CPAৰ বহু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰতিনিধি গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছে৷ গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হৈ থকা কমনৱেল্থ এচ’ছিয়েচনৰ সভাত অংশ লবলৈ অহা কেইবাখনো দেশৰ প্ৰতিনিধিয়ে বিগত কেইবাটাও দিনত অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্ত ভ্ৰমণ কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে