May 25, 2022, 11:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

৫০ শতাংশতকৈও কম ভোটদান, গুৱাহাটীৰ ৫৭টা ৱাৰ্ডত শান্তিপূৰ্ণ ভাৱে সম্পন্ন ভোটগ্ৰহণ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, April 22, 2022
  • 28 Time View

৯ বছৰৰ মূৰকত অনুষ্ঠিত গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনৰ ব্যাপক প্ৰচাৰৰ অন্তত আজি পুৱাৰে পৰা অনুষ্ঠিত ভোটগ্ৰহণ শান্তিপূৰ্ণ ভাৱে সম্পন্ন হয়৷ গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া বিয়লি ৪ বাজি ৩০ মিনিটত শান্তিপূৰ্ণ ভাৱে সম্পন্ন হয়। তিনিটা ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থীয়ে বিনা প্ৰতিদ্বন্দ্বিতাৰে জয়লাভ কৰাৰ লগতে নিগমৰ অধীনৰ ৫৭টা ৱাৰ্ডত ভোটগ্ৰহণ অনুষ্ঠিত হয়৷ প্ৰায় ৫০ শতাংশ লোকে মাথো ভোটদান কৰে৷ মহানগৰীৰ নাগৰিকে ভোটদান কৰিবলৈ ওলাই অহা পৰিলক্ষিত নহ’ল৷ কিন্তু এইবেলি মহানগৰবাসীয়ে উন্নয়নৰ স্বাৰ্থত জনমত দিয়ে৷

পুৱাৰে পৰা গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ ৬০টা ৱাৰ্ডৰ ভিতৰত ৫৭ টা ৱাৰ্ডত ভোট অনুষ্ঠিত হয়৷ তিনিটা ৱাৰ্ডত বিনা প্ৰতিদ্বন্দ্বিতাৰে জয়ী হৈছে বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থী৷ এইবেলি ৯ বছৰৰ মূৰকত অনুষ্ঠিত গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনত বিৰোধী ছেদেলী-ভেদেলী হৈ পৰাৰ বিপৰীতে অগপ আৰু বিজেপিয়ে শক্তিশালী ৰূপত নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হোৱা বুলি চৰ্চা হয়৷ ইপিনে আম আদমী পাৰ্টী আৰু অসম জাতীয় পৰিষদে প্ৰথমবাৰ গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হৈ বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে শক্তিশালী ৰূপত থিয় দিয়া দেখা গৈছে৷ আনহাতে প্ৰধান বিৰোধী দল কংগ্ৰেছে পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলি থকাৰ সময়তে কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন ৰাজ্যিক সভাপতিয়ে কলকাতাত তৃণমূল কংগ্ৰেছত যোগদান কৰে৷ কেইবাখনো ৰাজ্যত শোচনীয় পৰাজয়বৰণ কৰা কংগ্ৰেছ দল ৰাজ্যৰ প্ৰধান বিৰোধী দল যদিও শক্তিশালী ৰূপত বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে থিয় দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ মাজতে বাদ-বিসম্বাদত ব্যস্ত থকা দেখা গৈছে৷

মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিজেপি আৰু অগপৰ প্ৰাৰ্থীসকলৰ হৈ খোদ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত নামে৷ ইপিনে বিজেপি আৰু অগপৰ শীৰ্ষ নেতা, দুটো দলৰ প্ৰায় ৭০গৰাকী বিধায়ক, সকলো মন্ত্ৰী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাত ব্যস্ত হৈ পৰা দেখা গৈছিল৷ যাৰ বাবে এইবেলি গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰ হাই ভল্টেজ প্ৰচাৰ হৈ পৰে। অগপ, বিজেপি, এজেপি, কংগ্ৰেছ, আম আদমী পাৰ্টীৰ ২০৮ গৰাকী প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য কাইলৈ EVMত বন্দী হয়। মণিৰাম দেৱান ট্ৰেড চেণ্টাৰৰ পৰা EVM সমূহ নি নিজৰ নিজৰ ভোট কেন্দ্ৰলৈ ৰাওনা হৈ পুলিং আৰু প্ৰিজাইডিং বিষয়াসকল ভোটগ্ৰহণ কৰে। প্ৰথম বাৰৰ বাবে গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনত ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে EVM।

মহানগৰীৰ ৫৭টা ৱাৰ্ডত অনুষ্ঠিত হ’ব লগা নিৰ্বাচনৰ বাবে কটকটীয়া নিৰাপত্তা বেষ্টনী গঢ়ি তোলে মহানগৰ আৰক্ষীয়ে। মুঠ ২৫৭টা কেন্দ্ৰৰ ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰত কামৰূপ মহানগৰ জিলা প্ৰশাসনে শান্তিপূৰ্ণ ভাৱে ভোট সম্পন্ন কৰে। ২ হাজাৰৰ অধিক পুলিং, প্ৰিজাইডিং বিষয়া নিয়োগ কৰিছিল। গুৱাহাটীত ৮০টা ভোট কেন্দ্ৰ পৰিচালনা কৰে কেৱল মহিলাই। গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনত ৯০ গৰাকীয়ে বেলটত ভোট দিছে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে