January 30, 2023, 8:57 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

৫০ ইউনিট বিদ্যুৎ মাছুল ৰেহাই দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতিঃ AJPৰ ‘সুপ্ৰভাত গুৱাহাটী’ শীৰ্ষক ইস্তাহাৰ মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 6, 2022
  • 148 Time View

গুৱাহাটী পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনক লৈ শাসক-বিৰোধী ব্যস্ত হৈ পৰিছে৷ বিভিন্ন প্ৰতিশ্ৰুতি দি শাসক-বিৰোধীয়ে মহানগৰীৰ ৰাইজৰ মাজত সোমাই পৰিছে৷ তাৰ মাজতে আজি নকৈ ভূমিষ্ঠ হোৱা অসম জাতীয় পৰিষদে গুৱাহাটীৰ ৰাইজক প্ৰতিশ্ৰুতি দি নিৰ্বাচনী ইস্তাহাৰ প্ৰকাশ কৰিছে৷ ২২ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া গুৱাহাটী পৌৰ নিগম নিৰ্বাচনৰ বাবে ২৫গৰাকী প্ৰাৰ্থী থিয় কৰোৱা অসম জাতীয় পৰিষদে ইস্তাহাৰ মুকলি কৰি বহু কেইটা প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে৷ ‘সুপ্ৰভাত গুৱাহাটী’ শীৰ্ষক ইস্তাহাৰত দলটোৰ ৰাজধানী মহানগৰীৰ বাবে হাতত লোৱা পৰিকল্পনাৰে বিষয়ে প্ৰকাশ কৰিছে৷ দলটোৰ সভাপতি লুৰিণজ্যোতি গগৈ আৰু কাৰ্যকৰী সভাপতি জগদীশ পাটগিৰিৰ উপস্থিতিত ‘সুপ্ৰভাত গুৱাহাটী’ মুকলি কৰি গুৱাহাটীবাসীক পানী যোগান ধৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে৷ মহানগৰীৰ প্ৰতিটো উপ–পথ পকীকৰণ, ৫০ ইউনিট বিদ্যুৎ মাছুল ৰেহাই, চিচিটিভি কেমেৰা স্থাপন, ষ্ট্ৰীট লাইট বহুওৱা, বিজ্ঞানসন্মত জাৱৰ নিষ্কাশনৰ ব্যৱস্থা কৰা, শিশু উদ্যান, জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা, ৱাৰ্ডে ৱাৰ্ডে নাগৰিকক চিকিৎসা, ভৰলু নৈৰ দুইপাৰে বিউটিফিকেচন প্ৰকল্প সম্পন্ন কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে৷ সভাপতি লুৰিণজ্যোতি গগৈয়ে ‘সুপ্ৰভাত গুৱাহাটী’ মুকলি কৰি কয় যে পৰিকল্পনাৰ অভাৱত ৰাজ্য চৰকাৰে ধনৰ অপব্যৱহাৰ কৰিছে৷ ভৰলু নৈৰ খনন চলিল যদিও পৰিস্কাৰ নহ’ল৷ গুৱাহাটী উন্নয়ন নহয় লুণ্ঠণৰ কেন্দ্ৰ কৰিছে চৰকাৰে৷ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে পূৰ্বে গুৱাহাটী উন্নয়ন বিভাগৰ মন্ত্ৰী থকাৰ পিছতো গুৱাহাটীৰ উন্নয়ন নহ’ল বুলি অভিযোগ আনে গগৈয়ে৷ ইপিনে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সমালোচনা কৰি দলৰ সভাপতি লুৰিণ জ্যোতি গগৈৰ দাবী, চৰকাৰৰ সদিচ্ছাৰ অভাৱত মহানগৰবাসীৰ মৌলিক সমস্যা সমাধান নোহোৱা বুলি কৈ সত্তৰ দশকৰ হবিবুৰ ৰহমানৰ ‘গুৱাহাটীত আৰু কেথানো নাযাওঁ’ গীত প্ৰাসংগিক হৈ পৰা বুলি কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে