February 2, 2023, 3:52 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

৪৮ ঘণ্টাত মানাহ নৈত জাহ গ’ল ২৫টা পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ-মাটি-ভেটি, খবৰ লবলৈ কোনো নাই

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 19, 2020
  • 105 Time View

মানিকপুৰঃ বানৰ তাণ্ডৱৰ পিছতে বঙাইগাঁও জিলাৰ মানিকপুৰ এলেকাত খহনীয়াৰ ব্যাপক তাণ্ডৱ আৰম্ভ হয়৷ প্ৰতিবছৰে বান আৰু খহনীয়াৰ তাণ্ডৱৰ ফলত হাজাৰ হাজাৰ পৰিয়ালৰ বিস্তৰ ক্ষতিসাধান হয়৷ যোৱা কেইবাটাও বছৰৰ দৰেই এইবেলিও খহনীয়াৰ ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰাত বহু পৰিয়ালৰ সম্পত্তি মানাহ নৈৰ বুকুত জাহ গৈছে৷ মানাহ নৈৰ গৰাখহনীয়াই কাল ৰূপ ধাৰণ কৰি মানুকপুৰৰ বৰৈচালাত ২৫টা পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ নৈৰ বুকুত জাহ যায়৷

বঙাইগাঁও জিলাৰ উত্তৰ অভায়াপুৰী সমষ্টিত মানাহ নৈৰ খহনীয়াত জপেয়া গাঁও পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত বৰৈচালাত ৪৮ ঘণ্টাৰ ভিতৰত প্ৰায় ২৫টা পৰিয়ালৰ ভেটি-মাটি নৈৰ বুকুত বিলীন কৰে। শ শ বিঘা কৃষিভূমি নৈত জাহ যোৱাত গাঁওখনৰ মানচিত্ৰ সলনি হৈছে। নৈৰ খহনীয়া ইমানেই ভয়ংকৰ ৰূপ লৈছে যে কম সময়তে গাঁওখনৰ অস্তিত্ব নাইকীয়া হৈ পৰিব৷

ৰাস্তা ঘাট অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ প্ৰতি চৰম ভাবুকিৰ সৃষ্টি হৈছে। নৈ পৰীয়া লোকসকল হাহাকাৰ পৰিবেশৰ মাজত দিন পাৰ কৰিবলগীয়া হৈছে। কিন্তু স্থানীয় বিধায়ক আব্দুল হাই নাগৰিয়ে এই ক্ষেত্ৰত কোনো ধৰণৰ গুৰুত্ব নিদিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে স্থানীয় ৰাইজে। জিলা প্ৰশাসনো কুম্ভকৰ্ণ নিদ্ৰাত থকাৰ অভিযোগ তুলিলে ৰাইজে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে