September 28, 2022, 8:04 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ বিনিময়ত টুইটাৰ ক্ৰয় টেছলাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ইলন মাস্কৰ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 26, 2022
  • 104 Time View

৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ বিনিময়ত টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিলে বিশ্ব বিখ্যাত গাডী নিৰ্মাতা কোম্পানী টেছলাৰ মালিক তথা মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ইলন মাস্কে৷ সামাজিক মাধ্যমৰ দৈত্য বুলি কোৱা টুইটাৰক টেছলাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া তথা কোটিপতি ইলন মাস্কে ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ মূল্যত ক্ৰয় কৰাটো নিশ্চিত হৈছে৷ এতিয়াৰ পৰাৰ টুইটাৰৰ একক মালিক হ’ব ইলন মাস্ক৷

কেইবা সপ্তাহৰ জল্পনা-কল্পনাৰ অন্তত আনুষ্ঠানিকভাৱে টুইটাৰৰ মালিক হ’ল ইলন মাস্ক। বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি ইলন মাস্ক মাইক্ৰ’ ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰৰ এশ শতাংশ গৰাকী হৈ পৰে৷ কিয়নো টুইটাৰৰ বোৰ্ডে টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰিছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাত জন্মগ্ৰহণ কৰা কোটিপতিজনে টুইটাৰ বোৰ্ডক প্ৰতি শ্বেয়াৰত ৫৪.২০ আমেৰিকান ডলাৰ আগবঢ়াইছিল৷ মাস্কে টুইটাৰত বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰাৰ আগৰ দিনটোত ৫৪ শতাংশ প্ৰিমিয়াম আৰু মাস্কৰ বিনিয়োগ ৰাজহুৱাভাৱে ঘোষণা কৰাৰ আগদিনা ৩৮ শতাংশ প্ৰিমিয়াম আগবঢ়াইছিল।

আগবঢ়োৱা মূল্যত টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিবলৈ ইলন মাস্কক প্ৰায় ৪৩ বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ ব্যয় হ’ব৷ এতিয়া মুঠ মূল্যৰ প্ৰায় ১৫ শতাংশ। অৱশ্যে ৪৩ বিলিয়ন মাস্কৰ পকেটৰ পৰা অহা নহ’ব৷ কিয়নো ইতিমধ্যে টুইটাৰ অধিগ্ৰহণৰ সমৰ্থনৰ বাবে ৪৬ বিলিয়নৰ ওপৰত বিনিয়োগ ৰখা হৈছে।

ইতিমধ্যে কোম্পানীটোৰ ৯.২ শতাংশ ধাৰণ কৰা টুইটাৰৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত শ্বেয়াৰ হোল্ডাৰ এলন মাস্কে পূৰ্বে কৈছিল যে বৰ্তমানৰ পৰিচালনাৰ ওপৰত তেওঁৰ কোনো বিশ্বাস নাই৷ তেওঁলোকৰ অধীনত টুইটাৰৰ প্ৰকৃত সম্ভাৱনা পূৰণ কৰিব নোৱাৰে। কোম্পানীটোক ব্যক্তিগত ভাৱে লোৱাৰ লক্ষ্য ৰাখিছিল যাতে সম্পূৰ্ণ নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব পাৰে আৰু টুইটাৰক ইয়াৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনা পূৰণ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিব পাৰে।

টুইটাৰৰ বোৰ্ডে ইলন মাস্কৰ অধিগ্ৰহণৰ নিবিদা প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰিছিল৷ ৰণনীতি আৰম্ভ কৰাৰ চেষ্টা কৰা। অৱশ্যে, মাস্কে আগবঢ়োৱা মূল্য আৰু টুইটাৰৰ বেছিভাগ অংশীদাৰৰ মনোভাৱৰ সৈতে অৱশেষত টুইটাৰ বোৰ্ডৰ সিদ্ধান্ত লবলৈ বাধ্য হয়।

ইলন মাস্কে ইতিমধ্যে বৈদ্যুতিক বাহন টেছলা আৰু স্পেচএক্সৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া৷ নিউৰালিংক আৰু অপেনএআইৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু লগতে দ্য বোৰিং কোম্পানীৰ প্ৰতিষ্ঠাপক৷ এতিয়া টুইটাৰৰ গৰাকী হৈ পৰিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে