May 25, 2022, 11:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

৩ বছৰে ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশ নামানিলে স্বাস্থ্য বিভাগে, অস্থায়ী স্বাস্থ্য কৰ্মীক নিদিলে নিযুক্তি

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 12, 2020
  • 76 Time View

টীয়কঃ ৰাজ্যত ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণে ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে। নিতৌ কোৱিড-১৯ত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হ’বলৈ ধৰাত চিকিৎসালয়ত ব্যস্ততা বাঢ়িছে। এই সময়ত চিকিৎসালয় সমূহত চিকিৎসাকৰ্মীসকলে নিজৰ জীৱনক তুচ্ছ জ্ঞান কৰি সেৱা আগবঢ়াই আহিছে। এনে সময়তে চিকিৎসালয়সমূহত অস্থায়ী ভিত্তিত নিয়োজিত স্বাস্থ্যকৰ্মীসকলৰ প্ৰতি স্বাস্থ্য বিভাগে অন্যায় কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

উল্লেখ্য যে, তিনিবছৰ পূৰ্বে ৰাজ্যত অস্থায়ী ভাৱে নিয়োজিত স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলে চৰকাৰী সকলো সা-সুবিধা প্ৰদানৰ দাবী লৈ উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ওচৰ চাপিছিল৷ উচ্চ ন্যায়ালয়ত অস্থায়ী স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলে তৰা আবেদনৰ ভিত্তিত গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে ১০ বছৰৰ অধিক কাল কৰ্মৰত অস্থায়ী ভিত্তিত নিয়োজিত স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলক চৰকাৰী সকলো সা-সুবিধা প্ৰদানৰ লগতে চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ কৰ্মচাৰীৰ পদ মৰ্যদাৰে স্থায়ী নিযুক্তি প্ৰদান কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল।

কিন্তু ন্যায়ালয়ে এই ৰায় দিয়াৰ প্ৰায় ৩ বছৰ কাল উকলি গ’ল। স্বাস্থ্য বিভাগে ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশ কাৰ্যকৰী নকৰাত ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে। বৰ্তমানৰ জটিল পৰিস্থিতিত ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন চিকিৎসালয়সমূহত কৰ্মৰত অস্থায়ী স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলে দিনে-নিশাই নুন্যতম সা-সুবিধাতে সেৱা আগবঢ়াই আহিছে। টীয়কৰ এফ আৰ ইউত নিয়োজিত এনে স্বাস্থ্যকৰ্মীসকলেও আগবঢ়াই আহিছে বিশেষ সেৱা।

কিন্তু স্বাস্থ্য বিভাগে এই পৰ্যন্ত উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশনাক গুৰুত্ব প্ৰদান নকৰাত ক্ষোভ উজাৰিছে স্বাস্থ্য খণ্ডৰ যুঁজাৰুৱে। অনতি পলমে বিষয়টোক গুৰুত্বসহকাৰে বিবেচনা কৰিবলৈ দাবী জনাইছে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীৰ ওচৰত৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে