February 9, 2023, 2:11 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

৩০ বিদ্যালয়ৰ ৫৪ দলঃ ছয়গাঁৱত ভূপেন ঠাকুৰীয়া-খগেন বায়ন কুইজ, ছয়গাঁও-নলবাৰী শ্ৰেষ্ঠ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 16, 2022
  • 52 Time View

লোহিত চন্দ্ৰ শালৈ, ছয়গাঁওঃ দক্ষিণ কামৰূপ কুইজ ফ’ৰামৰ উদ্যোগত ছয়গাঁও মহাবিদ্যালয়ত আজি ভূপেন ঠাকুৰীয়া আৰু খগেন বায়ন সোঁৱৰণী কুইজ প্ৰতিযোগিতা ৰাজ্যিক ভিত্তিত অনুষ্ঠিত হয়। ৩০খন বিদ্যালয়ৰ ৫৪টা দলে অংশ লোৱা ভূপেন ঠাকুৰীয়া সোঁৱৰণী আন্তঃ বিদ্যালয় কুইজ প্ৰতিযোগিতাত প্ৰথম স্থান লাভ কৰে ছয়গাঁও উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ দলে, দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থান লাভ কৰে ক্ৰমে ভাগৱতীপাৰা মাধৱদেব হাইস্কুল আৰু ছয়গাঁও জাতীয় বিদ্যালয়ৰ দলে। ৪৮টা দলে অংশ লোৱা খগেন বায়ন সোঁৱৰণী মুকলি কুইজ প্ৰতিযোগিতাত ক্ৰমে ভূপাল শৰ্মা আৰু ৰুবুল কলিতা (নলবাৰী), দুল হাজৰিকা আৰু ৰাজিবুল আৱাল (নগাঁও আৰু বৰপেটা) আৰু বিশ্বজিৎ শৰ্মা আৰু কমল মেধিয়ে (গুৱাহাটী) যুটীয়ে ক্ৰমে প্ৰথম, দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থান লাভ কৰে। প্ৰতিযোগিতাৰ কুইজ মাষ্টৰ ৰূপে আছিল বিদ্যালয় পৰ্যায়ত কল্পজ্যোতি কলিতা আৰু বনজিৎ কলিতা৷ মুকলি শাখাত মানসপ্ৰীতম দাস কুইজ মাষ্টৰৰ দায়িত্বত আছিল। ছয়গাঁও মহাবিদ্যালয়ৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত অধ্যক্ষ নৱ কলিতাই উদ্বোধন কৰা প্ৰতিযোগিতাত কামৰূপ জিলাৰ বিদ্যালয়সমূহৰ পৰিদৰ্শক অপূৰ্ব ঠাকুৰীয়া, ছয়গাঁও মহাবিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি ড০ নগেন কলিতা, শৈক্ষিক বিষয়া কমল ঠাকুৰীয়া, হেকেৰা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত অধ্যক্ষ নীলকান্ত কম্বৰ লগতে প্ৰয়াত ভূপেন ঠাকুৰীয়া আৰু খগেন বায়নৰ পৰিয়াল বৰ্গ উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে