February 6, 2023, 10:33 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

৩০ জানুৱাৰীত সিদ্ধান্ত হ’ব অসমত সমষ্টি পুনৰ নিৰ্দ্ধাৰণ হ’ব নে নহয়!

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, January 24, 2023
  • 15 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ সমষ্টি পুনৰ নিৰ্দ্ধাৰণ অসমত হ’বনে নহয় সেই সন্দৰ্ভত ৩০ জানুৱাৰীত সিদ্ধান্ত দিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে৷ ২৩ জানুৱাৰীত দেশৰ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে অসমত ডিলিমিটেশ্যন সন্দৰ্ভত গ্ৰহণ কৰা এক ৰাজহুৱা স্বাৰ্থ জড়িত আবেদনৰ পুনৰ শুনানি ৩০ জানুৱাৰী কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছে৷ সাংসদ অজিত কুমাৰ ভূঞা আৰু বিশিষ্ট বুদ্ধিজীৱী ড০ হীৰেণ গোহাঁইয়ে অসমত সমষ্টি পুনৰ নিৰ্দ্ধাৰণৰ ক্ষেত্ৰত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ হস্তক্ষেপ দাবী কৰি এখন পিআইএল দাখিল কৰিছিল৷ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত তিনিজনীয়া বিচাৰপীঠে সোমবাৰৰ দিনটোত বিষয়টো পৰ্যালোচনা কৰি দেশৰ ছলিচিটৰ জেনেৰেলৰ পৰা পিআইএল সন্দৰ্ভত শপতনামা বিচাৰে যদিও কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিষয়টো সন্দৰ্ভত কোনো তথ্য ন্যায়ালয়ত দাখিল নকৰিলে৷ যাৰ বাবে ৩০ জানুৱাৰী পুনৰ শুনানিৰ দিন ধাৰ্য কৰিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে৷ কেন্দ্ৰ আৰু ৰাজ্য উভয় চৰকাৰে ২০২৪ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে অসমত সমষ্টি পুনৰ নিৰ্দ্ধাৰণ হোৱাটো বিচাৰিছিল আৰু এই সন্দৰ্ভত কোচ-কাৱাজো চলাইছিল৷ কেইবাটাও দল-সংগঠনে ২০০১ চনৰ লোক পিয়লৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ২০২৩ চনত সমষ্টি পুনৰ নিৰ্দ্ধাৰণ কৰাটো যুক্তি সন্মত নহয় বুলি ইয়াৰ বিৰোধিতা কৰিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে