January 31, 2023, 6:48 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

২৭ মাহে দৰমহা নাই পৌৰ কৰ্মচাৰীৰ, ৩১ আগষ্টত ‘ধৰ্ণা’-১ চেপ্তেম্বৰৰ পৰা ‘অৱস্থান ধৰ্মঘট’ কাৰ্যসূচী ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Friday, August 28, 2020
  • 101 Time View

ডিব্ৰুগড়ঃ পুনৰ আন্দোলনৰ কাৰ্যসূচী ঘোষণা পৌৰ কৰ্মচাৰীৰ। মহামাৰী ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণৰ ভয়াবহ সময়ত সন্মুখৰ পৰা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়া পৌৰসভাৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দীৰ্ঘদিনে উত্থাপন কৰি অহা সমস্যাসমূহ সমাধানৰ দাবীত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰাৰ হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে৷ ক’ৰোনাৰ বিভিষীকাৰ মাজতে বিভিন্ন দাবী সমাধানৰ হেতুকে প্ৰতিবাদ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে পৌৰ কৰ্মচাৰীয়ে৷

ডিব্ৰুগড় পৌৰসভাৰ কাৰ্যালয়ত শুকুৰবাৰে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি পৌৰ কৰ্সমচাৰী সন্থাৰ সভাপতি সিন্ধুৰাম কলিতা আৰু পৌৰ মজদুৰ সন্থাৰ সভাপতি ৰাজেছ বাছফৰে কয় যে, বিশ্বজুৰি ত্ৰাস সৃষ্টি কৰা ভয়ংকৰ ক’ৰোনাৰ দুৰ্যোগৰ সময়ত স্বাস্থ্য বিভাগৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰেই পৌৰ কৰ্মচাৰীসকলে একো একোজন প্ৰকৃত যোদ্ধাৰ ৰূপত সন্মুখৰ পৰা ক’ৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিছে৷ ক’ৰোনা কালত চৰকাৰক পূৰ্ণ সহযোগ কৰি আহিছে বুলি কৈ চহৰ-নগৰসমূহত ক’ৰোনা সংক্ৰমণৰ বৃদ্ধিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাজ্য চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপৰ প্ৰতিটো নিৰ্দেশনা গভীৰ নিষ্ঠাৰে পালন কৰা বুলি কয় পৌৰ কৰ্সমচাৰী সন্থাৰ সভাপতি সিন্ধুৰাম কলিতা আৰু পৌৰ মজদুৰ সন্থাৰ সভাপতি ৰাজেছ বাছফৰে৷

কিন্তু ৰাজ্য চৰকাৰে স্বাস্থ্য বিভাগ আৰু আৰক্ষী প্ৰশাসন, কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ৫০ লাখ টকাৰ জীৱন বীমা ঘোষণা কৰিছে যদিও পৌৰ কৰ্মচাৰীসকল এই বীমা দূৰৰ কথা নিজৰ প্ৰাপ্তৰ পৰাও বঞ্চিত হোৱা বুলি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে। কৰ্মচাৰীসকলে ২৭ মাহ পৰ্যন্ত দৰমহা পৰা বঞ্চিত হ’ব লগা হৈ আহিছে। যাৰ বাবে পৰিয়ালক ভৰণ-পোষণ দিয়াত জীয়াতু ভুগিব লগা হৈছে। ২০১৩ চনৰ ৪ ছেপ্টেম্বৰত ৰাজ্যৰ পৌৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ চাকৰি নিয়মীয়াকৰণৰ কেবিনেট সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছিল যদিও আজি পৰ্যন্ত কাৰ্যকৰী নহল বুলি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে৷ বিভিন্ন দাবীৰ সমৰ্থনত অহা ৩১ আগষ্টত জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত ‘ধৰ্ণা’ কাৰ্যসূচী আৰু ১ চেপ্তেম্বৰৰ পৰা তিনিদিনীয়া কৈ ‘অৱস্থান ধৰ্মঘট’ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰাৰ ঘোষণা কৰে৷

পৰৱৰ্তী সময়ত আৰু সৰ্বাত্মাক আন্দোলনৰ কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিব বুলি সকীয়নি প্ৰদান কৰে। সংবাদ মেলত ডিব্ৰুগড় জিলা কৰ্মচাৰী সন্থাৰ সভাপতি অনিল সিংহ উপস্থিত থাকি পৌৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দীৰ্ঘদিনীয়া দাবী সন্দৰ্ভত ৰাজ্য চৰকাৰে কোনো পদক্ষেপ গ্ৰহণ নকৰাটো পৰিতাপৰ কথা বুলি কৈ আন্দোলনৰ প্ৰতি কৰ্মচাৰী পৰিষদে সৰ্মথন জনোৱাৰ লগতে চৰকাৰক দাবী সমূহ পুৰনৰ দাবী জনাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে