February 6, 2023, 9:34 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

২৭ জিলাৰ ৭ লাখ বানৰ কৱলতঃ বানপীড়িতৰ ৰোষত কংগ্ৰেছৰ বিধায়ক ভৰত নৰহ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 21, 2022
  • 93 Time View

শেহতীয়া বানত ২৭ খন জিলাৰ ৭ লাখতকৈও অধিক লোক ক্ষতিগ্ৰস্ত। ৭৫টা ৰাজহ চক্ৰৰ ১ হাজাৰ ৭৯০ খন গাঁৱৰ ৬৩ হাজাৰ হেক্টৰৰো অধিক কৃষিভূমি প্লাৱিত। ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত বহু লোক খাদ্য-সামগ্ৰীৰ নাটনি হৈছে৷ ২৭ খন জিলাৰ ভিতৰতে একেই অৱস্থা লখিমপুৰ জিলাতো৷ ইয়াৰ মাজতে শুকুৰবাৰে নি সমষ্টি নাওবৈছাত বানপীড়িত এলেকাৰ খবৰ ল’বলৈ গৈ ককৰ্থনাৰ সন্মুখীন হয় কংগ্ৰেছ বিধায়ক ভৰত নৰহ। বানাক্ৰান্তই ঘেৰি লৈ বিভিন্ন প্ৰশ্ন কৰি ব্যতিব্যস্ত কৰে৷ একপ্ৰকাৰ ৰাইজৰ ৰোষত পৰে বিধায়ক নৰহ। ৰাইজৰ প্ৰশ্নৰ মুখামুখি হ’ব নোৱাৰি পলায়ন কৰিবলগীয়া হয় ভৰত নৰহ৷ বিগত প্ৰায় এসপ্তাহ ধৰি নাওবৈছাৰ বহু গাঁও প্লাৱিত হৈছে৷ কিন্তু এসপ্তাহৰ অন্তত ভৰত চন্দ্ৰ নৰহে খবৰ ল’বলৈ অহাত গেলাহাতী গোসাঁণীবাৰীত ৰাইজে প্ৰশ্ন কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে