February 1, 2023, 1:11 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

২৪ হাজাৰ মহিলা ৰান্ধনিক বৰ্দ্ধিত দৰমহা দিয়াত কৃপণালি কৰাৰ অভিযোগ, সৰভোগত ‘ধৰ্ণা’

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 4, 2020
  • 129 Time View

মানিকপুৰঃ স্কুলৰ ৰান্ধনিসকলে চাকৰি নিয়মীয়াকৰণ আৰু দৰমহা বৃদ্ধিৰ দাবীত বিভিন্ন সময়ত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি আহিছে৷ চৰকাৰে ৰান্ধনিসকলৰ দাবী মানি নোলোৱাত পুনৰ প্ৰতিবাদত নামিছে ৰাজ্যৰ ৰান্ধনিসকল৷

শুকুৰবাৰে বৰপেটা জিলাৰ সৰভোগ গান্ধী ভৱনত চিটুৰ উদ্যোগত স্থানীয় ৰান্ধনিসকলে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ ৰন্ধনিসকলে স্থায়ী নিযুক্তি দিয়া, অতিৰিক্ত মাননি বৃদ্ধি কৰাৰ দাবী জনাই ধৰ্ণা প্ৰদান কৰে৷ ৰন্ধন কৰ্মচাৰীক ৭ হাজাৰ ৫০০ টকাকৈ সাহায্য দিয়াৰ দাবী জনায়৷

সদৌ অসম মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীসকলৰ দীৰ্ঘদিনীয়া আন্দোলন পৰিপ্ৰেক্ষিতত ২০২০-২১ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ বাজেট অধিৱেশনত অতিৰিক্ত মাননি দিয়াৰ ঘোষণা কৰিছিল ৰাজ্য চৰকাৰে৷ পুঁজিও মোকলাই দিছিল৷ কিন্তু বিগত ৭ মাহ উকলি যোৱাৰ পিছতো অতিৰিক্ত মাননি আজিলৈ আদায় নিদিয়াত ক্ষোভিত হৈ পৰিছে ৰান্ধনিসকল৷

চৰকাৰে মহিলা সবলীকৰণৰ কথা কৈ আহিছে বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰি শিক্ষা বিভাগৰ এক লাখ ২৪ হাজাৰ মহিলা ৰান্ধনিক বৰ্দ্ধিত দৰমহা দিয়াত কৃপণালি কৰা বুলি কয় ৰান্ধনিসকলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে