January 30, 2023, 7:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰতে দ্বিতীয়বাৰ কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদী গোট জি-২৩ৰ বৈঠক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 17, 2022
  • 85 Time View

কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদী জি-২৩ গোটে আজি পুনৰ বৈঠকত মিলিত হৈছে। ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত জি-২৩ৰ গোটে দ্বিতীয়বাৰ বৈঠক কৰে। কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদীসকলৰ মূল গোট জি-২৩ আজি পুনৰ জ্যেষ্ঠ নেতা গোলাম নবী আজাদৰ বাসগৃহত মিলিত হয়। বৈঠকখন সন্ধিয়া ৭ বজাত আৰম্ভ হয়৷ বুধবাৰৰ গোলাম নবী আজাদৰ বাসগৃহত অনুষ্ঠিত বৈঠকৰ পিছতে বিসম্বাদী নেতাসকলে এক স্থায়ী নেতৃত্বৰ কথা কৈ দাবী কৰে৷ কংগ্ৰেছে ২০২৪ চনত বিজেপিৰ সৈতে যুঁজিবলৈ আন সম-মনোভাৱৰ দলসমূহৰ সৈতে এখন মঞ্চ গঢ়ি তুলিবলৈ সক্ৰিয় হ’ব বুলি বিবৃতি জাৰি কৰে।

পাঁচখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছৰ পৰাজয়ৰ পিছত বুধবাৰে নিশা কংগ্ৰেছৰ বিসম্বাদী নেতাৰ গোট জি-২৩-এ এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিছিল। জি-২৩ নেতাসকলে দলটোক বিভাজন কৰাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰিছে। বৈঠকত সিদ্ধান্ত লৈ গান্ধী পৰিয়ালক তেওঁলোকৰ অনুগতসকলক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদৰ পৰা আতৰাবলৈ আহ্বান জনাব। জি-২৩ বৈঠকত এইটোও আলোচনা কৰা হৈছে যে দলটো ‘অতি দুৰ্বল’ হৈ পৰিছে আৰু বিভাজন হ’লে বাচি নাথাকিব।

প্ৰথমখন জি-২৩ বৈঠকত কংগ্ৰেছ নেতা কপিল চিবালৰ বাসগৃহত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। কিন্তু শেষ মুহূৰ্তত সলনি কৰা হয়। কাৰণ গান্ধী পৰিয়ালৰ বিৰুদ্ধে তেওঁৰ শেহতীয়া মন্তব্যৰ বাবে কিছুমান নেতাই অস্বস্তি অনুভৱ কৰিছে। ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত চিব্বলে কৈছিল যে মই সকলোৰে কংগ্ৰেছ বিচাৰো। আন কিছুমানে ঘৰৰ কংগ্ৰেছ বিচাৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে