February 1, 2023, 1:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

২০২৩ত নিৰ্বাচনঃ ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বিপ্লৱ কুমাৰ দেৱৰ পদত্যাগ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 64 Time View

আগৰতলাঃ ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বিপ্লৱ কুমাৰ দেৱৰ পদত্যাগ। ৰাজ্যৰ ৰাজ্যপাল এছ এন আৰ্যৰ হাতত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিছে। অৱশ্যে, দেৱে পদত্যাগ কৰাৰ কাৰণ এতিয়াও জনোৱা নাই। ত্ৰিপুৰাৰ বিধানসভা নিৰ্বাচন অহা ২০২৩ৰ বছৰৰ মাৰ্চ অনুষ্ঠিত হ’ব। যোৱা বিধানসভা নিৰ্বাচন ২০১৮ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হৈছিল। ত্ৰিপুৰাত ৬০ জন সদস্যৰ এখন বিধানসভা আছে। ৪৩ শতাংশ ভোট লাভ কৰি বিজেপিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৰাজ্যখনত ৩৬ খন আসন লাভ কৰি চৰকাৰ গঠন কৰিছিল আৰু তাত দীৰ্ঘদিনীয়া বাওঁপন্থী শাসনৰ সমাপ্তি ঘটাইছিল। সেই নিৰ্বাচনত বাওঁপন্থী দলবোৰে মাত্ৰ ১৬ খন আসন লাভ কৰিছিল।

তৃণমূল কংগ্ৰেছে বিপ্লব কুমাৰ দেৱক পদত্যাগক লৈ সমালোচনা কৰি টুইট কৰি কয় যে বিপ্লব কুমাৰ দেৱে জনসাধাৰণৰ আশা-আকাংক্ষা পূৰণ কৰাত ব্যৰ্থ হৈছে। ইতিমধ্যে ত্ৰিপুৰাৰ যথেষ্ট ক্ষতি কৰিছে। সেইকাৰণে দলৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই নিষ্ক্ৰিয়তাত বিচলিত। ত্ৰিপুৰাত টিএমচিৰ বৰ্ধিত প্ৰভাৱৰ বাবে বিজেপি নেতৃত্ব অস্বস্তিত পৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰু বিজেপি নেতা ভূপেন্দৰ যাদৱ আৰু বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক বিনোদ তাৱড়েক ত্ৰিপুৰাৰ কেন্দ্ৰীয় পৰ্যবেক্ষক নিযুক্তি। বিপ্লব কুমাৰ দেৱৰ স্থান ল’ব লগা নতুন নেতাজনৰ নাম আজি সন্ধিয়া ঘোষণা কৰা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে