January 31, 2023, 10:42 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

২০১১ৰ বিজেপি নেতাক আক্ৰমণৰ গোচৰ, কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙক এবছৰৰ শাস্তিৰ ৰায়

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 27, 2022
  • 69 Time View

ইন্দোৰ জিলা আদালতে মধ্যপ্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু প্ৰবীণ কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙক এবছৰৰ শাস্তি প্ৰদান কৰিছে। গোচৰ হৈছে ২০১১ চনৰ৷ এজন বিজেপি কৰ্মীক আক্ৰমণৰ অভিযোগত ৰুজু হোৱা গোচৰৰ আজি ৰায়দান দিয়ে৷ ২০১১ চনৰ ১৭ জুলাইত বিজেপি কৰ্মী জয়ন্ত ৰাৱে উজ্জয়িনীত দিগ্বিজয় সিঙৰ কনভয়ক ক’লা পতাকা দেখুৱাইছিল। এই কাণ্ডত অগ্নিশৰ্মা হৈ দিগ্বিজয় সিং আৰু বিজেৱাইএম কৰ্মীৰ মাজত সংঘৰ্ষ হয়। দুয়োপক্ষই উজ্জয়িনীৰ মাধৱনগৰ আৰক্ষী থানাত ইজনে সিজনৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰে। দিগ্বিজয় সিঙৰ উপৰিও প্ৰাক্তন সাংসদ প্ৰেমচন্দ্ৰ গুড্ডু, তৰানাৰ বিধায়ক মহেশ পাৰমাৰ, কংগ্ৰেছ নেতা অনন্ত নাৰায়ণ সিং আৰু অন্যান্যসকলৰ বিৰুদ্ধেও ৰায় দি ১-১ বছৰৰ শাস্তি ঘোষণা কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে